Вуковар – історія Хорватів для Українців

Битва за Вуковар, за Вікіпедією. Всі подібності випадкові. Тодішнє керівництво Хорватії багато критикували за нерішучість, але зараз ставлять у приклад Україні (як і Манергейма, про що вже писалосяhttps://www.facebook.com/chacha.shushuridze/posts/1535128403402745?pnref=story)

87-денна облога хорватського міста Вуковар з боку Югославської народної армії за допомогою сербських воєнізованих формувань з серпня по листопад 1991 року протягом Війни Хорватії за незалежність. Завершилася поразкою місцевого підрозділу Хорватської національної гвардії, великим спустошенням Вуковара та численними вбивствами і переслідуваннями хорватського населення.

У битві загинуло від 2900 до 3600 осіб (для переведення в масштаби України – помножити на 10)

Битва обернулася значною й символічною втратою для Хорватії, але перемога в ній дісталася Югославській народній армії дуже дорогою ціною, і вона допомогла Хорватії здобути міжнародну підтримку своєї незалежності. Широко шанована як ключовий момент у ході війни, вона виявилася пірровою перемогою ЮНА над хорватськими оборонцями Вуковара.

Водонапірна башта у Вуковарі, 2005, пошкоджена під час битви
http://upload.wikimedia.org/…/…/300px-Vukovar_water_tank.jpg

Chacha Shushuridze

Джерело

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/

1 Comment on "Вуковар – історія Хорватів для Українців"

  1. НАРОДНЫЙ ВСЕУКРАИНСКИЙ ВОЛОНТЁРСКИЙ ПРОЕКТ. ПРИЗЫВАЕМ ПОМОЧЬ УКРАИНСКОЙ АРМИИ. В БОРЬБЕ ПРОТИВ РОССИЙСКО АГРЕССОРА. http://www.peoplesproject.com/aeroport-2015/

Comments are closed.