Активісту киргизстанського Євромайдану Міграційна служба відмовила у статусі біженця

Міграційна служба у місті Києві відмовила у наданні статусу політичного біженця журналісту інформаційного порталу «Знай», громадянину Киргизстану Іллі Лукашову. Він був вимушений тікати в Україну на початку березня 2014 року після акцій на підтримку Євромайдану у Бішкеку. Ілля Лукашов (прізвище діда було Лукаш) є етнічним українцем в третьому поколінні.

Відмова у визнанні статусу біженця визначає, що Лукашов має протягом 5 діб виїхати з території України, або звернутися до суду із оскарженням рішення Міграційної служби.

«Ще навесні минулого року мене визнали біженцем в Управлінні Верховного Комісара зі справ біженців ООН. Тоді ж я відмовився подавати документи, щоб виїжджати в іншу країну. Тепер якийсь чинуша у Міграційній службі, якій сидить там ще з часів Януковича, вирішив, що я ніякий не біженець і мушу повернутися в Киргизстан? Цей пан хоче, щоб ті люди, які палили мою фотографію біля американського посольства з гаслами «Не дозволимо бандерівцям робити свій Майдан у Киргизстані» спалили мене насправді? Киргизстан перебуває під неймовірним тиском з боку Росії, там вільно працює ФСБ, повернення туди – пряма смертельна загроза для мене», – каже Ілля Лукашов.

Нагадаємо, що громадській активіст та журналіст Ілля Лукашов провів кілька акцій у підтримку Євромайдану у Бішкеку у грудні 2013-го та січні 2014-го року. Наприкінці лютого політичне об’єднання «Калис» спалило біля американського посольства його фотографію, активісти руху полювали за ним по місту. Ілля виїхав в Україну, де звернувся за захистом.

27 лютого 2015 року йому надійшла відповідь за підписом заступника начальника Міграційної служби міста Києва Олександра Дергача, який відмовив йому у наданні відповідного статусу. На думку юриста ІМІ Романа Головенка, “фактологічної аргументації відмова не містить”.

Журналіст звернувся до Інституту масової інформації та медіа-профспілок із проханням подати запити до Управління Міграційної служби в м. Києві за поясненнями причини відмови.

1 Comment

Comments are closed.