Голові ДОДА О. Кіхтенко заважає думка громадськості – Заява Донецького Інституту інформації

Заява правління громадської організації «Донецький інститут інформації» щодо погіршення ситуації з демократією на українській території Донецької області

Голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Кіхтенко заявив про те, що під час управління областю «потрібно враховувати ради, думки громадськості і це визиває певні проблеми що стосується управлінської ефективності».

Ця заява очільника регіону викликала стурбованість серед членів громадської організації «Донецький інститут інформації», мета якої – боротьба з цензурою, залежною журналістикою та недопущення встановлення авторитарної моделі управління регіоном.

Подібні заяви вищої посадової особи регіону не створюють умов для розвитку громадянського суспільства, простору для розвитку особистості, а лише поглиблюють кризу, яка виникла внаслідок неефективної моделі управління країною та регіоном у попередні роки.

Модель «сильної» авторитарної влади на Донбасі вже була і зараз на окупованій території вона продовжує своє існування.

Втілення аналогічної авторитарної моделі, що встановлена в окупованому російськими військовими Донецьку, на звільнених територіях Донбасу заважає демократичному прогресу та розвитку незалежного громадянського суспільства. Сьогодні ми спостерігаємо незрозумілу кадрову політику обласної влади в регіоні, що викликає обурення серед громадськості. Це спостерігається на прикладі міста Слов’янськ, де під адміністративним тиском обласної влади відбуваються кадрові призначення. На нашу думку, це несе загрозу реваншу авторитарних сил в регіоні, що були пов’язані з минулою владою, яка показала свою неспроможність втримати ситуацію у регіоні та захистити громадян від іноземної агресії та активно співпрацювала з агресором.

Обласна влада демонструє небажання прислухатись до думки громадських активістів та сприймає їх як потенційних ворогів, що заважають проводити звичні підкилимні оборудки.

Ми, незалежні журналісти та журналісти «Громадського телебачення Донбасу” маємо намір завадити таким планам обласної державної адміністрації та особисто її голови щодо блокування голосів громадськості та громадянського суспільства.

Ми закликаємо представників всіх громадських організацій, що сьогодні діють на території нашої області, створити опір утворюваній чиновниками новій диктатурі та засудити висловлювання Олександра Кіхтенко з метою захисту демократії, свободи слова та європейських цінностей.

Від імені правління “ДІІ” заяву підписано Олексієм Мацукою.
http://dii.dn.ua/news/news_177.html

До заяви також долучаються: 1) Наталія Зубар, координатор проекту “Українська миротворча школа” по Донецькій області; 2) Валентин Краснопьоров, керівник проекту “Сильні громади Донеччини”, Центр UA.Valentyn Krasnoperov Nataliya Zubar Vitaliy Sizov Донецький інститут інформації ‪#‎unitedforUkraine‬

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут