Банкіри-браконьєри, або чому Харківська ОДА виступає проти національного природного парку

Конфлікт між керівництвом національного природного парку “Дворічанський” та мисливцями з елітного мисливського господарства ДП “Бірюк” активізувався протягом останнього року. Зокрема, служба охорони НПП декілька разів відмічала факти браконьєрства на території національного парк з боку єгерів ДП “Бірюк”, а до охорони території парку долучився 15-ий запасний батальйон Добровольчого Українського Корпусу “Правий Сектор”. У відповідь, Харківської ОДА відмовилась погоджувати подання Міністерства екології та природних ресурсів України на подовження контракту чинного директора національного природного парку Максима Височина. Про що офіційно заявив заступник голови облдержадміністрації Євген Шахненко. З деталями та хронологією конфлікту бажаючі можуть ознайомитись на сайті ЕкГ “Печеніги”.

UntitledХто стоїть за “Бірюком”?

В приватних розмовах, єгері ДП “Бірюк” серед прізвищ своїх “власників-покровителів” називали відомого регіонала Дмитра Шенцева та Віктора Суботіна. Але звернемось до документів.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі ЄДР) ДП “Бірюк” – це дочірнє підприємство ТОВ “Бірюк”. Засновниками якого в рівних долях є Водяницький Валерій Вікторович, Васіщева Інна Георгієвна та Невечеря Віктор Іванович.
Untitled

 

Валерій Вікторович – місцевий бізнесмен, Віктор Іванович – колишній працівник митниці (що недивно, враховуючи прикордонний статус Дворічанського району). А от Інна Георгіївна Васіщева – начальник управління по роботі з персоналом відомого харківського банку “Мегабанк”. Що ж забула тендітна-жінка банкір в мисливському господарстві?

Джинса від банкірів
Конфлікт навколо національного парку “Дворічанський” викликав резонанс в харківських ЗМІ, які зробили десятки матеріалів на цю тему. І якщо більшість, у відповідності до стандартів журналістики, озвучило позицію обох сторін, то інтернет-видання “STATUS QUO” опублікувало аж три власних статті в яких розповідається про погане керівництво національного природного парку, “неправий правий сектор” та про хороших мисливців-благодійників. Хоча раніше питання природно-заповідного фонду видання не цікавило.
Все б нічого, але простий пошук в ЄДР показує що засновники ІА “Статус-Кво” мають відношення до ПАТ “Мегабанк”: Ольга Жукова є чинним головою правління, Олексій Логвиненко, у 2001-2006 роках був головою наглядової ради, а ТОВ “ФК” ІНВЕСТА” належить Генеральному директору ВАТ “Турбоатом”, власнику 60.15% капіталу “Мегабанку” Віктору Суботіну.

Untitled
Що ІА “Статус-Кво” і не сильно приховує, бо наприклад за юридичною адресою агенції Артема 46 зареєстровано ще з півдесятка пов’язаних з керівництвом “Мегабанку” юридичних осіб, а фізично там знаходиться одне з відділень “Мегабанку”.

Банкір з Турбоатому
UntitledСам пан Суботін – особистість непересічна і скандальна. Банкір-бізнесмен і одночасно директор стратегічного підприємства, в якому більшість акцій належить державі. Депутат Харківської обласної ради від Партії Регіонів. З якої вийшов 24 лютого, після втечі Януковича.

Судився з газетою “Україна Молода” за цикл статей про фінансові зловживання в ВАТ “Турбоатом”. Любить полювати, це для нього – найкращий відпочинок, про що заявляв в інтерв’ю виданню “Время” в 2010 році. Та й “Україна Молода” згадувала про його “полювання з російськими партнерами”.
Але ж при чому тут обласна влада, спитає читач? Те що більшість мисливських господарств належить великим бізнесменам, часто пов’язаних з колишньою владою – не новина. Банкіри з “Мегабанку” люблять полювати, національний парк в цьому їм заважає, от вони і долучають до конфлікту свої ЗМІ.

Голова Харківської ОДА Ігор Райнін та “Мегабанк”
Справа в тому, що 3 лютого 2015 року замість Ігоря Балути головою Харківської ОДА був призначений Ігор Райнін. Згідно інформації ЗМІ, його призначення на посаду лобіював радник голови АП Бориса Ложкіна, вищезгаданий колишній банкір Олексій Логвиненко.

Untitled
А одним з перших про призначення пана Райніна позитивно відгукнувся… Віктор Суботін. Що не дивно – ще в жовтні 2014 року колишній регіонал Суботін став першим заступником голови у фракції Ігоря Райніна “Єдність Харківщини” в Харківській обласній раді. До речі, сам Райнін в боргу не лишився – виявляється, “одним з пріоритетних проектів в області, які можуть потребувати фінансової допомоги” від ЄБРР є збільшення на 43 мільйони гривень капіталу ПАТ “Мегабанк”.
Завершує картину біографія нового заступника голови Харківської ОДА Марка Беккера, який, звісно, працював в “Мегабанку” та нового голови департаменту екології Харківської ОДА Андрія Тимчука, який був депутатом міської ради від Партії Регіонів та є чоловіком багаторічної заступниці Кернеса Айни Тимчук.

Untitled

Замість підсумків
Автору невідомо, чим саме Ігор Райнін зобов’язаний “Мегабанку”. Але причини, чому Харківська ОДА в конфлікті стала не на бік державної установи природно-заповідного фонду, якою є національний природний парк “Дворічанський”, а браконьєрів з елітного мисливського господарства – зрозумілі та очевидні.
І хоча професійна сфера інтересів автора статті – охорона природи, але під час Революції Гідності він, разом з громадськими активістами та хлопцями з Правого Сектору, стояв на барикадах в Києві. В той час, як озвучені вище персонажі не поспішали відмовлялись від членства в Партії Регіонів, вдягали футболки “Беркут” та мовчали, коли тітушки Кернеса били та палили машини харківських активістів-майданівців.
І йому дуже б хотілось спитати Президента України Петра Порошенка та голову його адміністрації Бориса Ложкіна, чому вони віддали керівництво стратегічним регіоном людям, дуже далеким від ідеалів Майдану!

Тєстов Петро, Дружина охорони природи м. Києва