Перший прецедент. Суд України розгляне справу громадянина про встановлення факту збройної агресії проти України

Сьогодні в реєстрі судових рішень було розміщено інформацію про відкриття Шевченківським районним судом провадження у справі за моєю заявою про встановлення факту збройної агресії проти України. Вивчивши матеріали справи, суд призначив розгляд справи по суті на 10 червня 2015 р. Це безпрецедентне рішення, яке досягнуте за наслідком 9 місяців війни на юридичному фронті з національною судовою системою. Учасником розгляду визнано Раду національної безпеки і оборони України.

Потрібно наголосити, що рішення парламенту про визнання агресії є потрібним, але, водночас, тільки політичним кроком, та не передбачає доказової бази фактичного перебування російських військ на території України, вчинення ними злочинних діянь проти України і, як і злочинів проти людяності.

Наразі ж ми маємо шанс викласти на тисячах аркушів єдиного судового рішенні всі факти збройної агресії, включивши докази від СБУ, МВС, ГПУ, РНБО та від окремих організацій чи громадян, надавши їм оцінку і правову кваліфікацію, встановивши сотні фактів війни проти України регулярними військами РФ. Безумовно, ми шукаємо підтримки Міністерства закордонних справ і безпосередньо Президента в даному питанні, бо тільки в судовому рішенні ми зможемо зафіксувати всі докази, які надалі визнаватимуться легітимними для світової спільноти. Це імена злочинців, їх правовий статус, завдання і вся ланка зв’язків до вищого керівництва Російської Федерації.

Нагадаємо, що правозахисник Станіслав Батрин ще 29 серпня 2014 року звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. Суддя Шевченківського районного суду Сіромашенко Н.В. відмовила у відкритті даного провадження, проте таке рішення було скасоване Апеляційним судом міста Києва. Не зважаючи на рішення апеляційної інстанції, та ж сама суддя повторно винесла рішення про відмову Батрину у відкритті провадження, але і дане рішення було вчергове скасоване апеляційним судом. Після повернення справи для вирішення питання про відкриття провадження в Шевченківський суд, суддя Сіромашенко втретє намагалася ухилитися від розгляду справи та винесла ухвалу про недоліки поданої заяви, однак і це твердження суду було спростоване, а справа призначена до розгляду по суті.

За повідомленням Батрина, незаконні рішення суду супроводжувалися умисними діями  працівників апарату суду, які намагалися не допустити оскарження рішення про відмову у відкритті справи до Апеляційного суду м. Києва шляхом свідомого залишення апеляційних скарг на поштовому  відділенні, – про що наявні докази: записи на конвертах про повернення документів за завершенням терміну зберігання. Такі дії вчинялися для того, щоб позбавити можливості у 5-денний термін оскаржити завідомо незаконні рішення суду. Попри це, справу призначено до розгляду по суті, це головне, ми робимо прецедент і ми пишаємося нашою участю у великій справі для України.

Станіслав Батрин, правозахисник,
кандидат юридичних наук
,
координатор ініціативи “Відкритий Суд”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут