Реалії служби в українській армії від добровольця

Син Василь продовжує службу в ЗСУ. Те, що наша армія, попри кількісне та якісне зростання, потребує реформ, зрозуміло кожному, хто зіткнувся з реаліями служби в частинах, добробатах, хто займається волонтерським забезпеченням. Не все однозначно і з “відкошувальниками” від служби. Нижче пропоную підбірку його СМС стосовно ситуації в ЗСУ зсередини. Розумію, що текст потребує доопрацювання і доосмислення, але це його погляд на те, що відбувається довкола нього. Отже, солдат ЗСУ Василь Ханас про ЗСУ в СМС-повідомленнях:

Воєнкомат:

1. Лігво корупції. Відкупитись від служби в армії можна від 1000 до 3000$ . Всім заправляє воєнком. Корупція часто межує із саботажем.

2. Втрата, підміна, недостовірність в документації. У хлопця мого призову, виявили відсутність усіх документів, зникли мед.аналізи за якими його не мали права призивати

3. Система оповіщення військовозобов”язаних – зрозуміла неефективність такої системи. Бо а) не розписався в отриманні- не мають права призивати, тому вдаються до махінацій: ловлять прохожих, роздають пусті повістки, заставляють підприємців, сільських голів, працівників житловокомунальної сфери, інших оповіщати військовозобов”язаних. Не хотілось згадувати про повістки загиблим, померлим та учасникам бойових дій.

4. Старі радянські підходи і нефаховий штат працівників, яких цікавлять цифри (план та $) а не якість підготовки військовозобов”язаних .Ротації у цій сфері проходять повільно і неефективно

Добровольчі батальйони та волонтери

5. Офіційна нелегітимність.

6. Неможливість брати участь у формуваннях інших структур, якщо не відслужив у ЗСУ. (мав бажання піти служити батальон Харків-1, який легітимізований як структура МВС. Потрібно було пройти ретельний медогляд , зробити 10 копій паспорта, ідентифікаційного та інше. Я пройшов в результаті 4 медогляди. Питання: НАХіба? Не було лише штампу в приписному, що гожусь до військової служби. У тернопільському воєнкоматі так штамп і не поставили. Запропонували служити строкову.

7. За дії в зоні АТО не видають посвідчення учасника бойових дій. Бюрократ важливіший істини.

8. Здійснюється призов волонтерів та учасників бойових дій, котрі і так ретельно виконують свої функції у той же час не призивають бажаючих – старших за віком, з відхиленням у здоров”ї та інше. Хоча люди усвідомлюють на що йдуть і знають, що мають робити.

9. Нема системної роботи і з мобілізованими. Часто їх призивають, та знов ж таки не у всіх частинах вони займаються бойовою підготовкою, десь-колись вивезуть постріляти. Інший час вони нудяться та спиваються- нам потрібні такі військові? Або нехай хтось ними займається щодня, або нехай сидять вдома і очікують на поїздку в зону АТО

Військова частина

10. Практично відсутня бойова і тактична підготовка: при тому що в навчальній частині були стрільби та вільна боротьба а також стройова

11. Совкові накази: незайобаний солдат – не солдат . Якщо на парі в навчальній частині лектор нічого не читає, а так було доволі часто – вчи обов”язки солдата і не відволікайся, і так 2 тижні. У військовій частині не маєш що робити: підмітай плац, вичерпуй з нього дощову воду, збивай МСЛом фарбу з турніків чи вищіпуй траву-форева)

12. Забезпечення: документи одне, а факти інше: віники, совки, відра, кокарди, нашивки купляли за власний рахунок, ми незбідніли, звичайно, розумію, що розкрадали дотепер хто що міг, але цей баг також необхідно виправити.

13. Дублюваня інформації: я чотири рази заповнював аналогічні документи (автобіографію, ще щось похоже на автобіографію, психологічний тест) та проходив медкомісії у воєнкоматі, навчальній частині та 2х строєвих частинах. Як ходив у наряди по охороні через день – так і ходжу. Питання -НАХіба.

Академії

14. Курсант який не бачив в очі жодного з усіх попередніх пунктів, може прийти і командувати взводом, а то і ротою. При тому, що є учасники АТО, котрі мають бойовий досвід і готові ним ділися.

Пропозиції:

Створити єдину, комп”ютерну систему обліку баз даних військовослужбовців: індентифікаційний, паспортні дані, біографія, дані про батьків, дата призову, ким призваний та інше… Її, щоб не виготовляти з нуля можна запозичити з банківських – там усе є, додати кілька колонок і забрати рахунок, (ще й кодування кожного солдата буде в 16 цифр).

Зняти з посад усіх діючих воєнкомів нафіг! Те саме більшість викладачів – теоретиків в “академіях”. Поставити на їх місце учасників АТО.

НАВЧАТИ солдатів. І викладати боротьбу (призначити десантників тренерами), і тактику бойових дій.

І стрільби, БЛЯ! Я на посаді гранатометника за три місяці гранатомету не бачив!

Розібратись, нарешті, із присвоєнням учасників бойових дій волонтерам та добробатам. Це зовсім нескладно.

Додати у контрактну службу: волонтер-винахідник, щоб не призивали волонтерів, які ремонтують техніку, виготовляють безпілотники та інші необхідні речі для АТО.

Розподіляти зарплату контрактників відповідно до ризику, а не до посади!

П.С. Ворог не спитає чи прибраний у нас плац. А вміти володіти зброєю – запитає.

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут