Реформаторському десанту Одещини конче потрібна підтримка. Від всіх і кожного

Команда нових голів РДА вже фактично сформована.
Більшість ще чекає на офіційне призначення, а перші відчайдухи вже  почали впроваджувати зміни.

Вчора в Біляївської РДА з 8-ї ранку й до… відбувалася сесія знайомства/вивчення_потреб/стратпланування.
Ми поїхали о 7-й вечора, а обговорення ще було в розпалі. Хоча новоспеченому голові РДА здалося, що марафон вклався всього у 8 годин!;)
Дарма чиновник хвилюється – понаднормова праця відбувалася виключно на добровільних засадах. Ми – свідки!

В обговореннях, поділених на годинні тематичні блоки, взяли участь працівники РДА, депутати сільрад, представники державних установ та громадських організацій що мешкають/працюють в Біляївському районі, колеги Арсена Жумаділова з інших районів та добровільні помічники з числа колишніх конкурентів у конкурсі на посаду голів РДА.
image image

Сесія називалася “Управління змінами”.
Але хто з місцевих мешканців готовий до цих змін?

Працівники РДА, в масі своїй, – всі хороші люди.
Вони дорожать своїми посадами, адже в районі аж такого великого вибору місць роботи нема, а тут – й гарантована зарплата, й надбавки, й хороша пенсія. Практично всі вони давно засвоїли життєво необхідну на такій роботі навичку – красиво звітувати. Вони ретельно дотримуються визначених законами термінів, вони завжди виходять на позитивні показники, вони вміють знайти розгорнуте пояснення будь-якому випадковому проколу….

За що їм такі тортури, як вимога власноруч ламати дбайливо вибудовану ними ж стабільність?

image

Корупція?
Звісно ж, вона є в кожному районі. А як не бути, якщо нею просякнуте все суспільство?
Але вона тут вигдядає геть інакше, ніж це ввижається з Одеси та, тим більш, з Києва.

Тут жоден з представників силових структур не вразить спільноту дорогим годинником. Лише хороший костюм красивого блакитного кольору підкреслює статусність посади міжрайонного прокурора.

11888587_747071195438907_3174205684469157570_o image image

Тут гідроспоруди мають приватного власника, а ставки, на яких вони розташовані, – народні. І орендну плату за користування ними стягнути  не виходить. Бо власник – народний депутат.
Тут цілі масиви землі, що складаються з маленьків паїв різних людей, засіяні однією культурою і начебто “однією рукою”. Ким засіяно – начебто навідомо. Пайщики за свою землю нічого не отримують.
Тут на землях сільгоспризначення у промисловий спосіб видобувають пісок. А контролюючі органи кажуть, що на це в Києві видана ліцензія, яка є цілком законною.
Тут вежі мобільного зв’язку нележать одному власнику, а дозвіл на розміщення обладнаня на них надає зовсім інша особа (такою схемою користуються будівельні компанії – житло ви купуєте у забудовника, а в експлуатацію його здає інша компанія. От і питайте у неї, чому ваша квартира не відповідає умовам договору?)
Чому б за таких умов районам не бути дотаційними?
Чому б нардепам не чіплятися зубами за своє крісло?

image

Всіх тих, хто сподівається, що прийдуть нові голови РДА й життя там налагодиться, доведеться розчарувати.
Один, хай й найкращий, голова, з дипломами найпрестижніших вишів та блиском в очах, тут точно не впорається.
Кожному безумцю, що наважився очолити район, потрібна не просто команда. Там потрібна потужна підтримка по всіх напрямках.
Інакше це болото засмокче й реформаторів, й нас, й Європу заразом.

Так що буквально кожному варто пошукати в документах згадку про свою малу батьківщину, а як ні – то віднайти “родинне” село, назва якого созвучна з вашим прізвищем. а як ні – то навмання ткнути пальцем в карту – та  взяти цю місцину під опіку. Будь-що, що ви вмієте робити там стане в нагоді.
І не сподівайтеся, що світле майбутнє настане без вашої участі. Не настане.

image

Автор – Людмила Ямщикова

Відгук ще одного учасника можна побачити тут

Заклик про допомогу від голови Миколаївської РДА міститься тут

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/