В ІНСТИТУТІ ГІДРОМЕХАНІКИ НАН УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

17 вересня 2015 року в Інституті гідромеханіки НАН України відбулося відкриття навчального центру з підготовки та перепідготовки фахівців із використання теплонасосних технологій у системах опалення та гарячого водопостачання об’єктів житлово-комунального господарства.
Співорганізаторами заходу стали Інститут гідромеханіки НАН України, корпорації «Європейська енергетична компанія» й «Укрінтерм», Асоціація інженерів сталих енергетичних технологій України та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

12

Загалом відкриття центру відвідало близько 40 представників бізнесових компаній, фірм, громад, державних установ, засобів масових інформацій, наукових та освітніх установ. На заході, зокрема, побували фахівці ЗАТ «Теплотехніка» (м. Херсон), ПП «Хортиця-Інтерм», (м. Запоріжжя), ТОВ «Теплогазстрой», (м. Дніпрпетровськ), ТОВ «НікоІнтерм», (м. Миколаєв), ТОВ «Сантехмонтаж», (м. Хмельницький), ПП «Геопрайм», (м.Краматорск), ВТФ «Західінтерм», (м. Львів), ВТВ «Укрінтерм», (м.Львів), ТОВ «Фастів-Інтерм», (м. Фастів), ТОВ «Центрінтерм», (м.Київ), ТОВ «Полісся-Інтерм», (м.Житомир), ПТФ «Ендрю», (м. Івано-Франківськ), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) та інші.
Під час відкриття нового навчального центру виступили учені, освітяни та представники бізнесу. Академік НАН України, директор інституту гідромеханіки НАН України В.Т. Грінченко вказав, що це є найпередовіші технології теплозабезпечення будівель у світі, відмітив, що даний центр дасть можливість підготовити велику кількість фахівців у даній сфері, суттєво підвищить культуру виробництва. Член-кореспондент Академії НАН України, професор Нікіфорович Є.І. відмітив, що цей центр, який одночасно є і спільною українсько-шведською науково-дослідною лабораторією «Енергетичні технології сталого розвитку суспільства», єдина установа в Україні, яка, на основі передового світового досвіду, займається питаннями проектування, експлуатації та дослідження теплонасосних технологій. Декан теплоенергетичного факультету НТУУ Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», професор Письменний Є.М. сказав, що навчальний центр такого типу дозволить студентам енергетичних спеціальностей на практиці закріпити теоретичні знання з передових технологій теплозабезпечення населених пунктів, а також дасть змогу аспірантам та докторантам проводити наукові дослідження в напрямку особливостей використання теплових насосів в умовах України. Генеральний директор СП «Укрінтерм» Мороз П.М. вказав про те, що сьогодні технології розвиваються та змінюються дуже швидко, і для успішного бізнесу необхідно вміти адаптуватися до цих змін, переймати досвід, а також підвищувати кваліфікацію своїх фахівців та налагоджувати власне виробництво, що дозволить створити власну базу зі створення та розвитку подібних технологій в Україні та успішно вирішувати проблеми енергетичної безпеки держави.

Джерело

About Ігор Кіянчук 215 Articles
Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області, упорядник сайту Майдан