Вишивальниці з Луганщини побували в Бережанах

10-13 грудня в рамках проекту Української Миротворчої Школи Інформаційного Центру «Майдан Моніторинг» в Бережанах побували учасники Клубу любителів вишивки «Червона ниточка» з Сєвєродонецька, що на Луганщині: Валентина Белянська (керівник), майстрині Євгенія Лазарєва, Ірина Макарова та Лариса Шевченко.

Обмін досвідом відбувся за сприяння Валентини Агафонової – керівника громадської організації «Жінки-миротвориці». Пані Валентина побувала в Бережанах в жовтні ц.р. на фестивалі урбаністики, тому заздалегідь дізналася про бережанських майстринь.  

Вишивальниці беруть активну участь в житті області та свого міста, є постійними учасниками різних заходів: «Прийди до серця, Україно!», присвячений Міжнародному Дню рідної мови, обласного фестиваль-конкурсу художньої самодіяльності «Луганщина – світанок України», виставки до дня незалежності України та інших.

В перший день гості знайомилися з містом, Обласним комунальним музеєм Богдана Лепкого та краєзнавчим музеєм. Ввечері їх приймали родини Ірини Ухман та Ганни Семеняк, де вони проживали ці дні.

Наступного дня відвідали магазин «Вишиванка», а також взяли участь у відзначенні 40-річчя Бережанської районної станції юних техніків, що проходило у краєзнавчому музеї. Майстрині з Сєвєродонецька організували виставку своїх виробів, розповіли про роботу клубу «Червона ниточка» та встигли поспілкуватися з керівниками гуртків і вишивальницями, оглянути виставку робіт вихованців СЮТ.   

12 грудня в краєзнавчому музеї відбулася зустріч гостей з Луганщини з учасницями Бережанського клубу вишивальниць. Голова клубу Тетяна Дубіч розповіла про діяльність майстринь Бережанщини, а Валентина Белянська про «Червону ниточку». Одержимі однаковим  захопленням – вишивати – обмінювалися досвідом, враженнями та сувенірами…

Цього ж дня гості відвідали районний будинок культури, де із своїм творчим доробком звітував народний аматорський театр української пісні «Золота Липа». Вони мали змогу побувати на Андріївських вечорницях та особисто побачити і відчути красу наших українських традицій та звичаїв. Колектив «Золота Липа» представив глядачам «Бережанське весілля», музично-гумористичну композицію «А кум до куми як ходив, так ходить», низку театралізованих українських пісень, гумор та українські традиційні забави на вечорницях.

1

Недільного ранку майстрині з Сєверодонецька відвідали ярмарок святого Миколая, організований Бережанською міською громадською організацією «Рідне Місто» на площі Ринок в Бережанах.

Своє перебування в наших краях вони завершили екскурсією Тернополем разом із членом ІЦ «Майдан Моніторинг» Олександром Караневичем. В Тернополі наші гості відвідали краєзнавчий  музей, де оглянули колекцію давніх українських вишивок і твори Пінзеля.

2

Чотири дні минули як мить… А ми не кажемо «Прощавайте!», а говоримо «До нових зустрічей!». Цим візитом покладено початок співпраці вишивальниць, жінок-миротворців Сєвєродонецька і Бережан. В майбутньому в нас будуть спільні виставки, зустрічі, обмін досвідом, майстер-класи.

Схід і Захід – РАЗОМ!

Галина Проців, м.Бережани