Швидке збагачення України може забезпечити лише бізнес

Практично всі українці хочуть високоякісних публічних сервісів та високих стандартів демократії – обурюються поганим станом доріг, неякісними депутатами парламенту та місцевими, виборами з хабарами, поганою освітою, армією, поліцією. Українці бачать як це працює в розвинутих країнах Заходу, порівнюють та вимагають такого ж собі.

Мабуть доволі велика частка українців також усвідомлює, що практично всі ці проблеми є неминучими наслідками бідності, що в настільки бідній країні як Україна не можуть бути якісні публічні сервіси та вищі стандарти демократії. Розвинуті країни Заходу є набагато (в рази, якщо порівнювати ВВП в розрахунку на людину) багатшими ніж Україна, і саме тому мають інший рівень публічних сервісів та стандартів демократії, недосяжний для бідних країн типу України.

Але чомусь зовсім невелика частка українців усвідомлює, що швидке і стале багатіння України може забезпечити лише бізнес, якому створені максимально сприятливі умови – більш сприятливі ніж в тих країнах, які вже досягли високого рівня достатку.

Відповідно, й уряд переймається тим, що хочуть виборці – не тим, як створити найвільнішу і найпривабливішу в Європі країну для ведення бізнесу, а як ефектно переконати українців в його здатності досягнути західних стандартів демократії та публічних сервісів за допомогою всякого шаманства типу змінювання одних непрацюючих законів на інші, зміни правил добору чиновників на посади, боротьби з корупцією шляхом множення структур що за це відповідають тощо.

26c71a5ceb59ab40da247fd49b664b5845d3e9d4

Chacha Shushuridze

Ілюстрація

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут