Трансформація конфліктів у Маріуполі: від театру до діалогу

27 лютого 2016 р. у Маріуполі відбувся форум-театр: «Трансформація конфліктів у Маріуполі: від театру до діалогу».

Метою заходу є виявлення найбільш болючих та актуальних проблем мешканців міста і допомога останнім завдяки порадам експертів, досвіду інших людей навчитися вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом.

G.Balabanova-7154

Форум-театр відвідала 41 особа.

Напередодні було проведено анкетування серед 136 респондентів з метою визначення найбільш актуальних на думку маріупольців конфліктів у місті.

G.Balabanova-7057

По результатам анкетування були обрані конфліктні проблеми, які на погляд організаторів можна було найбільш яскраво представити.

Захід відвідали студенти, молоді фахівці, волонтери, представники громадськості, журналісти, активісти Маріуполя.

G.Balabanova-6891

Активні та небайдужі маріупольці змогли побачити ряд міні-вистав, присвячених найбільш актуальним конфліктним ситуаціям у місті:

  • між перевізниками і пільговими категоріями;
  • громадянському протистоянню;
  • між переселенцями і місцевою владою.

G.Balabanova-6843

Учасники разом обговорили, проаналізували і спробували знайти вихід з конфліктів мирним шляхом, а також обмінялися особистим досвідом.

G.Balabanova-7066

Новаторська форма дозволила глядачам стати активними учасниками творчого процесу і самим дати свою інтерпретацію в театральній мініатюрі.

В обговоренні брали участь експерти: юрист Смеречинський Ігор і психолог Михайлова Ірина, завдяки яким вдалося глибоко і ґрунтовно опрацювати зазначені проблеми і знайти правильні рішення і шляхи виходу з конфліктних ситуацій.

коллаж

Модератори форум-театру Попова Олена і Демідко Ольга працювали з аудиторією, стимулюючи дискусію заздалегідь продуманими питаннями, які охопили всі аспекти зазначених конфліктів. За результатами форум-театру ми прийшли до висновку, що зараз, як ніколи раніше, громадянам України потрібний простір, де вони могли б безпечно обговорити те, що проживають і переживають і поділитися цим з іншими, що згодом допоможе їм звільнити напругу, що нагромадилася.

Разом з цим всі озвучені пропозиції учасників були передані депутату Маріупольської міської радиОлександру Полеопуло з надією, що можна буде поліпшити ситуацію в місті не тільки на словах, а й на ділі.

Всі отримали сертифікати участі, обмінялися думками та ми сподіваємося, що пішли з відчуттям того, що конфлікти можна вирішувати, якщо ти відкритий до діалогу, толерантності і готовий прийняти іншу точку зору, без агресії і ворожнечі. А цьому потрібно і можна вчитися!


Результати опитування щодо визначення найбільш актуальних на думку маріупольців конфліктів у місті.

Відповіді респондентів з вищою освітою від 16 до 35 років

1 Конфлікт між перевізниками громадського транспорту та льотними категоріями громади (30%)
2 Конфлікт між громадськими організаціями та місцевою владою (25%)
3 Конфлікт громадянського протистояння (15%)
4 Конфлікт між військовими і цивільним населенням (14%)
5 Конфлікт між воєнізованими формуваннями та органами влади (8%)
6 Конфлікт між переселенцями і місцевим населенням (6%)
7 Міжетнічні конфлікти (2%)

Відповіді респондентів з вищою освітою від 35 до 70 років

1 Конфлікт між громадськими організаціями та місцевою владою (40%)
2 Конфлікт між перевізниками громадського транспорту та льготними категоріями громади (25%)
3 Конфлікт громадянського протистояння (15%)
4 Конфлікт між військовими і цивільним населенням (8%)
5 Конфлікт між воєнізованими формуваннями та органами влади (7%)
6 Конфлікт між переселенцями і місцевим населенням (4%)
7 Міжетнічні конфлікти (1%)

По результатам анкетування були обрані конфліктні проблеми, які на погляд організаторів можна було найбільш яскраво представити. 


Інші ЗМІ про подію:

В Мариуполе разыграли театральную постановку, чтобы решить накопившиеся социальные проблемы


Учасники про форум-театр у соцмережах:

Ольга Демідко додала 35 нових світлин — разом з Еленою Поповою та

27 февраля под эгидой Украинской миротворческой школы состоялся форум-театр на тему «Трансформация конфликтов в Мариуполе: от театра к диалогу». Мероприятие посетило более 40 человек. Активные и неравнодушные мариупольцы смогли увидеть ряд мини-представлений, посвященных наиболее актуальным конфликтным ситуациям в городе (между перевозчиками и льготными категориями, гражданскому противостоянию, между переселенцами и местной властью). Участники вместе обсудили, проанализировали и попытались найти выход из конфликтов мирным путем, а также обменялись личным опытом. По результатам форум-театра мы пришли к выводу, что сейчас, как никогда ранее, гражданам Украины требуется пространство, где они могут безопасно обсудить то, что проживают и переживают и поделиться этим с другими, что впоследствии поможет им освободить накопившееся напряжение. Вместе с этим все озвученные предложения участников были переданы депутату Мариупольского городского совета Aleksandr Poleopulo с надеждой, что можно будет улучшить ситуацию в городе не только на словах, но и на деле. Спасибо Галина Балабанова за отличные фото!!!!