Без довіри громадян не буває ефективної влади

У Полтаві відбувся «кущовий» тренінг для співробітників районних та обласних державних адміністрацій з Полтавщини та кількох сусідніх областей на тему: «Механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства».
Тренерами на семінарі були Тетяна Андрійчук – співробітник Секретаріату Кабінету міністрів України, відповідальна за сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю; Ольга Озьорна – співробітник офісу Координатора ОБСЄ в Україні та Володимир Купрій – виконавчий директор Творчого центру «Каунтерпарт», викладач Національної академії державного управління.
Найбільш цікавим було повідомлення Володимира Купрія, котрий і представляв громадянське суспільство. Він наголосив на тому, що нинішня недовіра громадян практично до всіх інститутів влади є руйнівною для держави, а демократія і відкритий діалог – нерозривні.
В.Купрій пояснив учасникам заходу, в чому різниця між відкритістю влади і прозорістю влади, бо чимало працівників органів в цьому «плавають». На його думку, відкритість – це як двері, коли кожен громадянин може зайти на захід, а прозорість – це як вікно, коли громадськість може бачити, що робить влада, які і як рішення ухвалює.
Бо бувають випадки, коли доходить до абсурду. В одній з облдержаміністрацій під час громадських слухань не надавали слова представникам громадськості. Ті обурилися, бо захід майже закінчувався. Але чиновники пояснили: «Ви прийшли на громадські слухання? То сидіть і слухайте!»
Тож семінар на якому детально поснювали і зміст Постанови КМУ №996 (про створення громадських рад при органах влади та місцевого самоврядування) і механізми консультацій з громадськістю, був вельми корисний.
На останок Володимир Купрій навів вислів голови Інституту громадянського суспільства, народного депутата І скликання Анатолія Ткачука, який заслуговує на те, щоб висіти транспарантом у кабінеті кожного держслужбовця: «Не можна будувати ефективну владу, коли ця влада має недовіру від людей і коли ця влада людей боїться. Зменшення недовіри, зростання довіри можливе лише у діалозі, у налагодження комунікації влади і громади».

Людмила Стельмах (Кучеренко),
член Громадської ради при Полтавській ОДА

Pavlo Greenberg liked this post

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут