Дзвін “Павло”

«Ніколи не чула кращої музики, ніж сьогодні з оцих дзвонів», – сказала удова Євгена Сверстюка пані Валерія Андрієвська після освячення на Трійцю другого дзвона біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УАПЦ, що на Совках у Києві.

Тут ще за життя блаженної пам’яти п. Євгена встановлено дзвін «Андрій» – пам’яти його сина Андрія. Сам п. Євген любив постояти під тим дзвоном і казав, що він дзвонить дедалі краще. Відтепер мешканців Совок скликатимуть два дзвони. Цей другий, як і перший, вилитий у Перемишлі коштом добродіїв, які, за християнським звичаєм, не бажають оприлюднювати свої імена. А дзвін має ім’я: «Павло». Бо на ньому викарбувані слова з Першого послання святого апостола Павла до солунян (І Сол 5:19) «Духа не вгашайте!». Це духовний заповіт і нашого славного прихожанина.

Ці ж слова викарбувані й на хресті роботи скульптора Бориса Довганя на Байковому цвинтарі, під яким покоїться всіма нами шанований Євген Сверстюк. Історія цього дзвона коротка. Коли перший добродій сказав п. Валерії, що він одержав премію і за неї хоче зробити щось гідне пам’яти п. Євгена Сверстюка, вона сказала: «Дзвін». Доклали коштів сама п. Валерія і ще кілька добродіїв.

DSC_0487 (Copy)

Нову конструкцію дзвіниці розробив і дзвін власноручно встановив добродій Володимир Роговець. Він (з вусами) є на знімку разом з іншими добродіями, які дістали почесну нагороду: стати поруч з п. Ларисою і священиком першими дзвонарями.

IMG_7521

Освятили цей дзвін настоятель храму протієрей Валерій Копійка та отець Максим Стрихар.

DSC_0507 (Copy)

DSC_0495 (Copy)

Текстівка Василя Овсієнка.

Знімки Олександра Купрейченка та В. Овсієнка

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут