[Не]свобода мирних зібрань: Совок не відпускає.

До початку московської агресії Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” мав більше можливостей, ніж зараз, приділяти увагу питанню свободи мирних зібрань в Україні.  Два наші річні Меморандуми, адресовані владі,  розміщені ТУТ і ТУТ.

Зокрема, ми неодноразово вказували можновладцям на прикрий факт:  чверть століття минуло з часів розпаду “СРСР” і постання незалежної держави Україна, а ця держава дотепер вважає чинним т.зв. “Указ Президії Верховної Ради СРСР від 28 липня 1988 року №9306-XI “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР“, який прямо і очевидно суперечить Конституції України (передбачаючи,  крім іншого, дозвільний порядок проведення мирних зібрань). Ми вирішили з’ясувати, чи не змінила держава свій дивний підхід на третьому році війни з продовжувачем справи “СРСР” і поцікавилися про те у Міністерства юстиції. От дуже офіційна відповідь:

111

Безперечно, наразі це не найбільша з наших проблем, але і не найменша, адже починаючи з Майдану, українці борються за свободу, за право жити у вільній країні, позбавленій від совецьких метастазів.   Здохлий совок не відпускає, але ми віримо, що залишилося йому недовго.

sovok

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут