Євген Шаповалов: Ліпемо територіальні громади по-Донбаськи

Останнього часу ми бачимо по публікаціям в пресі, активізації дій дружківського голови, іншим признакам, що за створення дружківської громади, яка підбере під себе пів району, виступає ще один гравець на теренах нашої території – Борис Колєсніков.

Його мега сільгосп-проект «АПК Інвест», який був започаткований ще при владі Януковича на Донбасі в північних районах області, намагається стати «громадообразуючим» у нашому регіоні.

Господарі Донбасу не відпускають своє. «Последний шаг к созданию громады» – під таким заголовком в газеті «Знамя Индустрии», яка, як небезпідставно вважається, належить Борису Колєснікову, вийшла стаття в якій явно пропагується його план розподілу нашої території. (№46/29 від 20 липня 2016 року).

13708286_1039876556049915_2660581429154741552_o

Текст розрахований на нашого недосвідченого мешканця. В статті мер Дружківки Валерій Гнатенко обіцяє всім золоті гори при об’єднанні громад за його сценарієм. «Обеспечить транспортное сообщение поселков с городом, доступность медицинского обслуживания, образования, выездные приемы работников социальных служб. У нас есть для этого необходимые ресурсы.

По словам мэра, есть яркий пример симбиоза соседнего пгт Алексеево-Дружковка с городом. Буквально на днях в поселке было восстановлено электроснабжение после аварійного отключения (не знаю яким боком до цього мер і виконком, бо розрулювати штатні ситуації з електропостачанням це справа РЕСу). Здесь ремонтируют дороги (дорога з Дружківки до Олексієво-Дружківки через Колону не ремонтувалася років десять і проїзд по ній це екстрим. В селищі є такі ділянки дороги, по яким відмовляється їхати пасажирський транспорт. Ремонт доріг, про який каже мер – це вибіркове латання дірок по центральній вулиці раз на рік). Як депутат селищної ради можу сказати що матеріальна допомога, якою вихваляється мер, становить мізер, і більшістю йде на поховання.

Гнатенко (чи від його мені) в статті перевагою об’єднання нашого селища з Дружківкою виставляє «доступність для селян дружківських магазинів, шкіл, бібліотек, культурних об’єктів». Але ж вони доступні нам і без об’єднання, тому що це нам гарантує Конституція. Що, для того, щоб скупитися в якомусь дружківському супермаркеті мені потрібно бути членом громади? Про державні заклади я вже мовчу. А от про закритий вже пів десятка років селищний клуб мер мовчить.

Він запевняє майбутніх потенціальних «єдиногромадян», що почує кожного, але ми цього вже начулися від його однопартійця – нашого лідера Віктора Федоровича. Та й сам Валерій Сергійович буквально вчора навіть не вийшов до більш півтисячі містян, які прийшли до будівлі виконкому з вимогами навести лад у водопостачанні міста.

На сесії Олексієво-Дружківської селищної ради 21 липня 2016 року розглядалася інформація про запропоноване Дружківкою об’єднання. Депутати вирішили ретельніше вивчити для початку взагалі – що це таке «територіальне об’єднання громад», потім провести в селищі широке обговорення і тільки після цього розглядати це питання.

Євген Шаповалов ІЦ Майдан Моніторинг

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут