11 жовтня 2016 р. голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович представить в Харкові свою книгу “За лаштунками “Волині-43”. Невідома польсько-українська війна”.
Час: 18.30
Місце: Книгарня Є, Харків, вул. Сумська 3.
Сучасні Західна Україна та Східна Польща — Холмщина, Волинь, Галичина, Закерзоння — території, де під час і після Другої світової війни палахкотіло польсько-українське протистояння. Криваве доміно маловідомої війни між поляками і українцями у 1942–1947 автор розкриває завдяки невідомим раніше документам української та польської підпільних армій, звітам німецької окупаційної влади та радянських партизан. В основі дослідження — свідчення безпосередніх учасників подій, документи українського та польського підпілля, Армії Крайової та УПА, які були головними дійовими особами трагедії, що тривала не один рік.
“За лаштунками “Волині-43”. Невідома польсько-українська війна” – це чи не перша спроба науково-популярного викладення історії польсько-українського конфлікту середини минулого століття. Автор пропонує поглянути на події 1943 року на Волині в контексті історії двох народів до, під час та після Другої світової війни.
Читач отримає можливість сформувати власну думку про події не на основі медійних повідомлень чи політичних спекуляцій, а за допомогою фактів і документів, а також аналізу сучасних політичних та інформаційних кампаній.
Книга вийшла друком у Клубі книжкового дозвілля “КСД” спільно із Центром досліджень визвольного руху.
Окрім того, 11 жовтня у Харкові відбудуться такі заходи за участі Володимира В’ятровича:
Круглий стіл “Досвід і перспективи українсько-польських взаємин: прагматика партнерства чи війна міфів?”
Час: 10.00
Місце: Харків, Трапезна Свято-Дмитрівського храму, вул. Полтавський шлях, 44.
Прес-конференція з учасниками круглого столу.
Час: 12:20
Місце: Харків, Медіацентр Голос Свободи, вул. Чернишевська, 59.
Лекція “За лаштунками “Волині-43″. Історія та політика” .
Час: 14.00
Місце: Харків, Нова фізична аудиторія Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, пл. Свободи, 4.