Сервіс Civicos: Відкликатор, який ми нещодавно освітлювали на Майдані – це сервіс відкликання за народною ініціативою безвідповідальних та злочинних обранців.
Тепер закони України про вибори та місцеве самоврядування передбачають можливість відкликання обраних голів всіх рівнів.
Сервіс допоможе виборцям самоорганізуватись для цього, сприятиме активності виборців та відповідальності обранців. Зараз активно відбувається відкриття даних, але для ефективного врядування цього недостатньо – треба також їх інтегрувати.
Причина в тому, що постачальником інформації про діяльність органів влади навряд має/може бути одна організація. Зазвичай це мережа організацій та окремих людей. І користувач повинен мати можливість неупереджених та якісних постачальників.
Відкликатор допоможе виборцям не лише самоорганізуватись для відкликання представників, які втратили довіру, але й отримати доступ до широкого спектру інформації, без якої складно зорієнтуватись щодо дій обранців.
Сервіс дозволить ухвалювати більш відповідальні рішення й брати участь у житті громади не лише в день виборів чи заради відкликання, коли вже зрозуміло, що обранець все втратив чи й вкрав. От для цього необхідний стандарт опису й обміну даними CivicOS, який ми зараз створюємо.
Ідея такого стандарту та схожого сервісу має підтримку Стенфордського університету й автор ідеї CivicOS та ініціатор сервісу Відкликатор Дмитро Потєхін щойно підписав контракт з цим університетом, який рейтингом Wall Street Journal визнаний найкращим навчальним закладом США 2016 року.
Зараз сервіс CivicOS: Відкликатор бере участь в конкурсі “Apps4Cities/Дані міст“, місією якого є відкритість та легкість доступу до міських даних. Перемога в проекті “Apps4Cities/Дані міст” допоможе створити сервіс на основі CivicOS і для України.
Отут можна зареєструватись, проголосувати й допомогти знайти фінансування, якого бракує.