Представники територіальних громад Чернігівщини опановували місцеву демократію

Представники територіальних громад Чернігівщини опановували місцеву демократію

Як захистити свої інтереси перед місцевою владою та реалізувати своє право на громадську участь? Відповіді на ці запитання представники територіальних громад отримали під час тренінгу «Вчимося місцевій демократії», що проходив з 17-18 листопада у навчально-методичному центрі готелю «Профспілковий».

Упродовж двох днів представники територіальних громад Чернігівщини, журналісти та громадські діячі отримали цінні знання у галузі місцевої демократії. Зокрема, учасники разом з експертом тренінгу Юрієм Стальниченко обговорили ряд важливих питань, які стосувалися загальних зборів громадян за місцем проживання, місцевих ініціатив та органів самоорганізації населення.

Крім обговорення наболілих питань, учасники тренінгу на основі конкретних прикладів вчилися вирішувати місцеві проблеми. Для цього вони об’єдналися у три групи і пропонували свої шляхи вирішення певної проблеми. Саме цей етап роботи став найцікавішим для присутніх. Адже у ході обговорення, кожен міг висловити свою особисту думку та обмінятися власним досвідом із своїми колегами. Юрій Стальниченко наголосив, що різноманітні проблеми краще вирішувати громадою, а не самотужки.

Загалом тренінг відбувся у дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи, а також здобули безцінний досвід у сфері участі членів територіальних громад в реалізації місцевої демократії.

Метою проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є посилення спроможності членів територіальних громад брати активну участь в реалізації місцевої демократії.

dem-004

dem-008

dem-035

dem-061

dem-062

dem-068

dem-103

dem-114

dem-130

dem-146

dem-164