Революція не перемогла, бо Євромайдан мав за мету інше

Igor Semyvolos: от я не згоден, що у нас була революція, – заперечив мені вчора поважний пан. Революція це коли попередній панівний клас повбивали. А ви як думаєте?

Chacha Shushuridze: Не знаю який сенс сперечатися про визначення – як правило, його нема. про визначення просто домовляються, щоб не було термінологічної плутанини, і все.

В даному випадку ця дискусія нмд не просто безглузда, а й шкідлива – бо підживлює думання в дискурсі лівацько-зрадницькому “нічого не змінилося, революція мала б усунути правлячий клас – а олігарх-шоколадник воно там, інші олігархи теж в шоколаді, прості люди не відчули змін”. Все це думання походить з припущення, що в 2014 році сталося начебто Революція проти тодішнього олігархічного ладу, тоді як насправді нмд це зовсім не так, сталося відривання України від Російської імперії. Саме тому – “Євромайдан” (слова “революція” тут нема), а не “”революція”, чи то гідності, чи ще чогось.

Я б казав, що ми живемо не в час революції, а в час війни з Російською імперією за незалежну Українську державу. Незалежність була й до того, але суверенітет був істотно обмежений і до тієї міри, до якої він був, Росія його допускала – частково через свою слабкість, частково через його обмеженість. Але в 2013 йшлося про істотний крок до більшого суверенітету (по відношенню до залежності від Росії) – підписання асоціації з ЄС, і Росія не дозволила його зробити. Обмеженість суверенітету стала очевидною – і почалася війна за незалежну Українську державу, яка триває досі.

d89b167

Таке визначення подій не просто інакше термінологічне – воно інакше задає цілі подій, що відбуваються, призводить до іншої оцінки успішності процесу їх досягнення. “Революційні цілі” – нмд взагалі фейкові, коли в тебе неправильно визначені цілі, перемогти (досягнути реальних цілей) дуже важко.

Дуже точно визначено в перший день війни – за що ця (тоді майбутня) війна. Саме за втечу від рускогоміра, і саме тому й вилилося у війну – бо не відпускає. Це губиться у назві “День гідності”, “Революція гідності” (я вже не кажу про “проти олігархів” тощо) – бо по суті це не про Гідність, а про Незалежність України.

Власна зовнішня політика – основна відмінність незалежної країни від штату чи кантону, і саме за те і почалося.

Якщо усвідомлювати це, то сказати “нічого не змінилося” язик не повернеться.

1390507615327

Chacha Shushuridze

Фото

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут