Як влада і громада бачать розвиток форм місцевої демократії  

Чернігівський Ресурсний Центр представив результати експертного опитування щодо впровадження механізмів демократії участі на місцевому рівні під час інформаційної зустрічі в місті Ніжин 2 грудня 2017 року.

Розпочинаючи зустріч, керівник проекту Наталія Дрозд коротко представила мету та завдання проекту, який реалізує Центр «Доброчин», та послуги діючого Ресурсного Центру. Він надає правову допомогу, консультативні та освітні послуги зацікавленим членам територіальних громад, ініціативним групам та інститутам громадянського суспільства.

Римма Олексенко, аналітик проекту, детально розповіла про результати опитування – наскільки представники влади і громади обізнані та використовують інструменти місцевої демократії та громадського контролю.

Деякі висновки:
• Щодо практичного досвіду участі у загальних зборах громадян, то відповіді представників влади та активістів значно різняться. Так, більшість представників влади м.Ніжина назвали рівень їх практичної ефективності як «низький» – 69,2%, ще 23,1% вважають його середнім, інші 7,7% такого власного досвіду не мали; оцінка «високий» жодним учасником опитування від влади не названа.

• Оцінка рівня теоретичної ефективності місцевих ініціатив владою та активістами є також високою – по 61,5% та 70% оцінок «високий» відповідно, та по 30,8% та 30% оцінок «середній». Рівень оцінювання практичної ефективності значно падає.

• Громадські слухання місцеві активісти м. Ніжина вважають стовідсотково ефективним механізмом громадської участі. Також велику частку високих оцінок (69,2%) надано і представниками влади, та 30,8% оцінок «середній».

• Серед тих представників влади, що мали досвід роботи з ОСН, їх рівень ефективності як «середній» визначили 71,4%, інші 28,6% вважають його дуже низьким. З числа опитаних місцевих активістів, які мають практичні навички щодо діяльності ОСН, так само більшість оцінок (60%) були рівня ефективності «середній», інші 20% – рівня «низький», ще 20% відповіли «важко відповісти».

Найбільше у м. Ніжин потребують врегулювання питання застосування механізмів:

На думку представників влади На думку місцевих активістів
46,1% – місцевих ініціатив 70% – місцевих ініціатив
38,5 – загальних зборів громадян за місцем проживання 60%- врегулювання норм Статуту територіальної громади
38,5% – ОСН 30% – Загальних зборів громадян за місцем проживання
38,5% – врегулювання норм Статуту територіальної громади 10%- – ОСН
30,8% – громадські слухання 0% – громадські слухання
0% – місцевий референдум 0% – місцевий референдум

Детальні результати опитування є в додатку на сайті організації www.dobrochyn.org.ua за посиланням http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2016/12/Nizhyn.pdf

Наступним кроком буде навчання бажаючих активістів використовувати існуючі механізми місцевої демократії для вирішення місцевих проблем.

Метою проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є посилення спроможності членів територіальних громад брати активну участь в реалізації місцевої демократії.

meeting_n_rc-001

meeting_n_rc-004

meeting_n_rc-011

meeting_n_rc-032