660 людей у Харкові, Львові та Краматорську одночасно заспівали колядку «Нова радість стала»

Три міста України – Харків, Львів і Краматорськ – 14 грудня взяли участь в спільному одночасному виконанні колядки «Нова радість стала». Акція була організована в рамках фестивалю «Вертеп-фест 2017», який проходив у Харкові 13-14 січня. Учасники акції зібралися о 12:00 на площі перед ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка в Харкові, біля головної міської ялинки у Львові та на залізничному вокзалі в Краматорську, щоб побажати «літа щасливі нашій славній Україні». За словами організаторів, всього в акції взяли участь 660 чоловік.

Автор ідеї «Вертеп-фесту 2017» отець Михайло Лівіцький запропонував саме цю колядку для спільного виконання в різних містах тому, що «Нова радість стала», за його словами, є найвідомішою з колядок: «Її знають і підспівують люди, які навіть не є християнами. Вона найкраще передає дух свята Різдва Христового і є спільною для всієї України». Ідею підтримали учасники «Вертеп-фесту», колективи Української Академії Лідерства, як поїхали «щедрувати» в Донецьку область і організатори Міжнародного різдвяного фестивалю у Львові.

У Львові акція пройшла на проспекті Свободи, де встановлена головна ялинка міста. За словами організаторів, колядку співали близько 60 учасників колективів Міжнародного різдвяного фестивалю з Польщі, Білорусі та України. До співу також приєдналися львів’яни, які поверталися з церковної служби.

У Краматорську виконання проходило на площі перед залізничним вокзалом, в ньому взяли участь понад 200 осіб – студентів Української Академії Лідерства та, звичайно ж, краматорчан. Краматорськ – це перший пункт великого святкового турне студентів академії, які ще 13 січня брали участь в харківському «Вертеп-фесті». 14 січня колективи УАЛ виступили для дітей переселенців в Краматорську, для всіх городян на центральній площі Слов’янська, в дитячому реабілітаційному центрі в Лимані, відвідали Миколаївку і Сергіївку з різдвяними вертепами і костюмованими дійствами.

У Харкові, де і народилася ідея акції, виконання колядки стало наймасовішим – на площі перед ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка зібралося близько 400 учасників «Вертеп-фесту 2017» і глядачів, які прийшли заспівати разом з ними. Далі фестиваль, який розпочався 13 січня парадом вертепів на Сумській вулиці, продовжився виступами колективів Фольклорного фестивалю зимового календаря «Святовид», спільним виступом колективів Дитячої школи мистецтв №4 ім. М.Д. Леонтовича, концертами в торгово-розважальних центрах і супермаркетах, різдвяним спектаклем анімаційного театру «ТАМіЯ».

За словами організаторів, всього у фестивалі взяли участь 52 колективи – це понад 500 людей з усіх

областей України, включно з Кримом. Виступи проходили на 30 майданчиках в різних куточках міста: Салтівка, Олексіївка, район ХТЗ, селище Горизонт, Вокзал Харків-Пасажирський, Нова Баварія, проспект Гагаріна. Колядники відвідали з виступами Комаровський дитячий будинок-інтернат в селищі Високий, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Військовий госпіталь), Харківський обласний спеціалізований будинок дитини № 1, Харківський обласний дитячий клінічний санаторій на Олексіївці, Залізничний вокзал «Харків-Пасажирський», Харківську обласну клінічну лікарню. Громадський порядок на «Вертеп-фесті 2017» охороняли 500 поліцейських, 300 курсантів і 150 військовослужбовців Національної гвардії.

«Вийшло зовсім не так, як ми очікували. Вийшло набагато краще, – ділиться враженнями координаторка фестивалю Олена Рофе-Бекетова, менеджер проектів «БФ «Харків з тобою« – організатора фестивалю. – За програмою, у нас іногородні учасники один день виступають, а другий день знайомляться з містом. Але вони виступали і під час екскурсій, в громадському транспорті, де є глядачі, а в Харкові глядачі – всюди. Супермаркети, в яких ми не були, після концертів 13 січня дзвонили і просили приїхати до них – їхали».

З цієї ж причини організатори не можуть підрахувати кількість глядачів фестивалю – концертним майданчиком для півсотні колективів – учасників стало, по суті, все місто.

«Харків чекав на це свято і прекрасно прийняв і свої колективи, і гостей. І ми обов’язково продовжимо цю традицію наступного року, – обіцяє директор БО «Благодійний фонд «Харків з тобою » – організатора фестивалю, Андрій Шейнін. – А вже у квітні «Перлини Слобожанщини» продовжаться в Пархомівці, де розташований унікальний музей мистецтв, ще один наш слобожанський скарб».

Сайт проекту: http://vertep.perlynyfest.info/

Сторінки “Вертеп-фесту 2017” в соціальних мережах

Facebook: https://www.facebook.com/events/212178935859032/

ВКонтакте: https://vk.com/event135674464

PR-підтримка – PR-агентство «Bagels & Letters», менеджер проекту – Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583 і +380 95 592 666 8; landesman@bagels-letters.com

Гаряча лінія Оргкомітету: +38 066 823 999 2 або +38 097 630 73 76

Команда проекту:

Організатор – БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» з ініціативи НСОУ «Пласт» «Станиця Харків»

За підтримки:

Харківської обласної державної адміністрації

За сприяння Фонду громади Харкова «Толока»

Головний майданчик фестивалю – ХНАТОБ ім. Н.В. Лисенка

Партнери:

Українська Академія Лідерства

НСОУ «Пласт» «Станиця Харків»

Харківська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату

БО «Благодійний фонд «Карітас Харків», Харківський екзархат Української Греко-Католицької Церкви

Адаптаційно-культурний центр «АКЦентр» (ГО «ВО «Українські рубежі»)

Депутат Верховної Ради України Ярослав Маркевич

Фестиваль їжі «Лукфест»

Фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Благодійний фонд «Берегиня Сходу»

Партнери-локації:

ТРЦ Караван

ТРЦ Французький бульвар

ТРЦ Дафі

Супермаркет «РОСТ»

Супермаркет «Клас»

Супермаркет «Таврія В»

Супермаркет «Восторг»

Гіпермаркет «Metro»

ТРЦ Екватор

Інформаційна підтримка:

ТРК Simon

ТК ОТБ

радіо Перець FM

радіо 24

Kharkiv Observer

Справжня варта

Дякуємо за допомогу громадським активістам:

Олесь Штефчук

Сергій Савицький

Тетяна Бернацька

Анжеліка Ібрагім

Наталя Аксьонова

Вікторія Склярова

Антон Бондарєв

Дмитро Новгородов

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут