У Києві закликали націоналістичні організації об’єднатись для протидії російським провокаціям

5 травня в м. Київ в клубі “Наш Формат” відбувся круглий стіл на тему “Польсько-українська конфронтація чи співпраця?” Організатором заходу виступив Інформаційний центр “Міжмор’я”

26 травня 2017, 20:56

В рамках заходу були обговорені актуальні проблеми польсько-українських відносин; основні рушійні сили, які роздмухують конфлікт як в Польщі, так і Україні; діяльність російської сторони з дестабілізації польсько-українських стосунків, пише Depo.ua.

Як зазначають учасники круглого столу, на сьогоднішній день Україна та Польща опинились в складній ситуації, коли російська сторона через організацію серії провокацій намагається штучно розгойдувати конфлікт, посилаючись на історичні протиріччя в історії польсько-українських стосунків.

Враховуючи це, учасники заходу розробили практичні рекомендації, які є необхідними для впровадження дієвих механізмів щодо реалізації політики польсько-українського історичного примирення. Зокрема, представники Інформаційного центру “Міжмор’я” звернулись до лідерів системних організацій українських націоналістів щодо необхідності розробки спільної заяви, в якій засуджуватиметься діяльність як з боку польських провокаторів, так і маргінальних груп в Україні.

В цьому контексті розглядається необхідність колективного звернення до правих рухів щодо недопущення організації провокаційної діяльності в майбутньому. На думку учасників круглого столу, підписання спільної заяви від імені провідних націоналістичних організацій України зменшить можливості маневру російської сторони у використанні провокаційних заходів від імені правих організацій та рухів, які не мають до цього жодного відношення. Таким чином, наочно простежуватиметься діяльність проросійського маргінального середовища, яке від імені українських націоналістичних організацій намагається штучно спровокувати конфлікт між Україною та Польщею.

Участь у круглому столі взяли польський експерт, директор Інституту ім. Романа Рибарського Маріуш Патей; представники “Фонду підтримки демократичних ініціатив”, експерти ІЦ “Міжмор’я” Юрій Міндюк та Юрій Гончаренко; журналіст Depo.ua, аналітик “Team 4 Ukraine”, експерт ІЦ “Міжмор’я” Олександр Никоноров, голова правління Інформаційного центру “Майдан моніторинг” Наталія Зубар; політолог Євген Золотарьов; голова Фундації “Центр дослідження Польща-Україна” Даріуш Матерняк; представники націоналістичних та громадських організацій України.

Нагадаємо, Інформаційний центр “Міжмор’я” був створений у квітні 2017 року, мета якого – інформувати широку громадськість про ідею Міжмор’я – геополітичного союзу країн Балто-Чорноморського простору, в першу чергу – це Україна, Польща, країни Балтії, потенційно – Білорусь, Молдова, Грузія, Румунія та інші. В ситуації безпекових, економічних та політичних викликів з боку Росії ці країни можуть щонайменше здійснювати поглиблену координацію дій, в кращому випадку – вести спільну оборонну, економічну, політичну діяльність для захисту свого суверенітету. Такі завдання особливо важливі в першу чергу для України, Грузії, Молдови, а також Білорусі, для яких в найближчих перспективах закриті двері в ЄС і НАТО, в другу чергу – для всіх, хто може зазнати тієї чи іншої агресії з боку Росії.

Оригінальна новина https://www.depo.ua/ukr/politics/u-kiyevi-zaklikali-nacionalistichni-organizaciyi-ob-yednatis-dlya-protidiyi-rosiyskim-provokaciyam-20170526578803

People hold tied Polish, right, and Ukrainian flags during a demonstration supporting the opposition movement in Ukraine, in Warsaw, Poland, Sunday, Feb. 23, 2014. A top Ukrainian opposition figure assumed presidential powers Sunday, plunging Ukraine into new uncertainty after a deadly political standoff – and boosting long-jailed Yulia Tymoshenko’s chances at a return to power. The whereabouts and legitimacy of President Viktor Yanukovych are unclear after he left the capital for his support base in eastern Ukraine. (AP Photo/Czarek Sokolowski)