Глєб Жеглов і ментальна вата

Що таке ментальна вата? Що таке верх людського невігластва і показник дикунства? Це — героїзація одного з самих огидних і підлих персонажів — Глєба Жеглова.

Наскільки я в силу віку і виховання відчуваю благоговіння перед Актором і Поетом, що виконував роль, настільки я ненавиджу персонаж, цю совкову цінність — неосвіченого тупого і підлого покидька. Його героїзація (у Вайнерів він в оригіналі — негативний герой) є ганебною сторінкою нашої історії і неприємною стадією еврлюції мого особистого світогляду.

Це — типовий НКВСник, Шаріков, без освіти, виховання, без великих особистих досягнень, заслуг перед суспільством, з шаленою владою над людьми. Підлий, причому підлість є абсолютною (Саприкіну він не просто підкинув ридікюль, а порушив понятійну угоду), повністю позбавлений емпатії (достатньо згадати його ставлення до Груздєва) егоїст. З неприпустимими для члена команди і начальника витівками по відношенню до Шарапова (з якого режисер-окупант Говорухін зробив посміховисько, віддавши роль дебільному Конкіну).

І ще важлива деталь – Жеглов не воював. Коли чоловіки його віку мільйонами гинули на фронті, він відкосив. Він боровся з бандитами в Москві? Почитайте історію успіху московської міліції восени 41го. Хто не пішов на війну — грабували магазини і тікали в тил. Почитайте скільки працівників добровільно пішло на фронт. Ніхто нікого не тримав. Залишилися лише боягузи, невдахи і мародери.

І от це тилове чмо бере на себе сміливість зухвало і впевнено вимовити сакраментальну фразу (дослівно і повністю звучить так):
“Злодій має сидіти в тюрмі, і людей не турбує у який спосіб я його туди заховаю”.

Так нікчемна неосвічена потвора взяла на себе роль судді. І ми аплодували їй.

Пізніше, таке ж нікчемне свинолупе чмо на прізвисько Хуйло повторило цю фразу стосовно Ходорковського.

Цією фразою зараз прикриваються майже всі моральні уроди, яким не вистачає здібностей, професіоналізму і совісті щоб зшити справу. Точніше, відсутність совісті і компенсує відсутність здібностей. Нещодавно її повторював наш лоповухий тепловізор. І взагалі, всі , хто без мозоку.

Хто більше всього вигукує “вор должєн сідєть в тюрьмє” той потім впадає в амнезію, коли треба продати справу і відпустити злочинця. Тоді починаються промови про права людини.

Глєб Жеглов — це совкове узаконене нехтування законом завдяки людській байдужісті. І якщо ми будемо вестися на цього “хероя” — незабаром всі будемо Груздєвими. І така ментальність не приведе нас до ладу з цивілізованим світом.

Режисер фільму, а також всі інші окупанти, мають повиздихати.
Володимиру Семеновичу вічна пам’ять.

Леонід Маслов (блог автора)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут