Виклики другої половини 2020 року: Білорусь – Влад Кобец

Світ знаходиться у стані невпевненості та турбулентності – насамперед через розповсюдження коронавірусної інфекції та проведення жорстких протиепідемічних заходів. В багатьох країнах до цього виклику додаються політичні зміни – заплановані волевиявлення громадян та потенційна зміна влади.

Серед таких країн – сусідня Білорусь, де 9 серпня повинні відбутись чергові президентські вибори. Через напружену політичну ситуацію ці вибори уже викликали широкий інтерес. Авторитет влади і нинішнього президента Олександра Лукашенка знаходиться на рекордно низькому рівні, в той час як набирають популярності опозиційні кандидати – насамперед Віктор Бабарико, Валерій Цепкало та Світлана Тихановська. Влада вживає жорстких заходів як щодо самих кандидатів, так і щодо їх прихильників, зриваючи процедуру збору підписів або проведення агітації.

З огляду на важливість розуміння ситуації в Білорусі для українського суспільства, ми запрошуємо всіх зацікавлених обговорити такі запитання:

– Як епідемія коронавірусу та реакція влади на неї вплинули на білоруське суспільство?
– Чим президентські вибори 2020 року відрізняються від попередніх волевиявлень?
– Як може змінитись політична система Білорусі після президентських виборів?
– Яке місце займають відносини з Україною в передвиборчій боротьбі та програмах кандидатів?

Відповіді на ці запитання ми шукаємо разом з білоруським експертом Владом Кобцем, виконавчим директором iSANS – The International Strategic Action Network for Security. Модератор події – Василь Михайлишин, координатор проектів та науковий співробітник Фонду Конрада Аденауера в Україні. Глядачі мали можливість поставити свої запитання експерту.

Дискусія відбулася 7 липня 2020 року.

Цією онлайн-дискусією ми розпочинаємо серію подій на шляху до Харківського безпекового форуму, який відбудеться в кінці 2020 року, онлайн чи наживо. Крім Білорусі, в найближчий час ми плануємо обговорити ситуацію в Польщі, Росії, і, звісно, Україні.

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair