Кабмін почув: розмитнення дронів спростили

Перемикач мов

Буквально в останні дні минулого, 2022-го року, наша організація підтримала “Відкрите звернення до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України, віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України, Міністра оборони України, Міністра внутрішніх справ України, Міністра фінансів України, керівника Державної служби Експортного контролю, представників уряду та відповідальних осіб щодо ситуації з безпілотними літальними апаратами, необхідними для забезпечення оборони України та надання відсічі збройній агресії з боку російської федерації дронами для фронту”

Суть звернення полягала у вимозі відмінити вимогу надання гарантійного листа з військової частини при розмитненні найбільш популярних коптерів DJI Mavic 3, DJI Matrice 300 RTK, Autel Evo II Pro/640T, які за кордоном не вважаються а ні військового а ні подвійного призначення.

Звернення ініціювала Марія Берлінська, керівниця Центру підтримки аеророзвідки, в своїй, доволі жорсткій, колонці на Українській Правді “Як ми вбиваємо своїх” , яка була опублікована 25 грудня 2022 року, в якій звинуватила Голова Держекспортконтролю Олександра Павліченка у відвертому саботажі вирішення питання спрощеного розмитнення цивільних дронів. Бо більше трьох місяців на усні та письмові прохання вирішити питання спрощення розмитнення чула лише “Питання на опрацюванні”

Звернення Марії за декілька днів отримало більше 200 підписів організацій та окремих громадян. І медійний тиск спрацював. Сьогодні Перша віце-прем’єрка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко  на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила:

“Проблему додаткових документів, яких вимагали від волонтерів при ввезенні дронів, вирішено однзначно: жодних додаткових документів для ввезення цивільних дронів як гуманітарної допомоги не потрібно, також і гарантійних листів. Завдяки змінам до постанови №174 правила ввезення гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану стають чіткішими і простішими” – написала Юлія Свириденко.

Звісно добре, що проблема вирішилась досить швидко після початку медійного тиску на урядові струкрури. Але хотілося б щоб такі очевидні і важливі речі вирішувались швидко і без необхідності волати у медіа про проблему.

Ігор Кіянчук

 

 

About Ігор Кіянчук 215 Articles
Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області, упорядник сайту Майдан