Путін пояснює, що росіян утискали і не було вже змоги це терпіти.
Що він має на увазі – не дуже сильно відмінне від того, що Гітлер казав: що росіяни, будучи відірваними від матінки-Росії, не мали можливості перебувати у російському культурному полі, в них не було можливості зберігати самобутність, їм була уготована асиміляція. Це було неприйнятно для Росії, мало бути зупинене за будь-яку ціну.
В принципі, він має рацію.
Відмінність від німців основна в тому, що втрата самобутності та асиміляція відбувалися з росіянами не тому, що їх жорстко позбавляли самобутності та насильно асимілювали. Останні хвилі перейменувань трапилися вже після початку великої війни, навіть після 2014 року лишалися московські проспекти всякі. До 2014 року рускомирні могли вільно справляти всі свої культи, чудово в одній родині могли співіснувати “ватнікі” та “модерні українці”, українське суспільство було дуже толерантним, рускокультурні мали повні політичні права і могли мати своїх президентів і прем’єрів.. Що там до 2014 – вже після 2019 ми отримали Гетманцева
Рускіймір зникав в Україні не тому, що його сильно бороли, а з природних причин. Рускіймір як культура не витримував конкуренції з культурою (або культурами) Заходу.
Проблема Рускогоміра не агресія з боку інших культур, а його слабкість як культури. Рускіймір ні для кого не привабливий, крім (деяких) літніх людей, голови яких вже не гнучкі й живуть як живуть.
Навіть в Росії він найбільше привабливий в тих прошарків суспільства, які найменш освічені, чим освіченіша публіка, тим більше буде серед неї критично-налаштованих до оригінальної культури РускогоМіра.
Навіть в російській РПЦ є священники, які кажуть що рускіймір є антихристиянським бісовством.
Попри очевидну кризу Заходу як цивілізації (або родини культур) він зберігає особливості, які роблять його незрівнянно привабливішим для людей, ніж Росія як культура. Коли до людини як до князя Володимира приходять посланці різних вір і він обирає яка йому до вподоби, і серед них посланник Путіна, то йому нема чим привабити на користь своєї віри, вона просто вбога.
Природна слабкість, непереконливість, пустота, непривабливість РускогоМіра як культури призвела до того, що не лишилося інших способів її рятувати, окрім великої війни. Росіянам довелося воювати від безнадійності РускогоМіра.
РускійМір програв до того, як почав війну – бо почав її саме тому, що програв…
Chacha Shushuridze
Be the first to comment