Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради підтримують ініціативу щодо встановлення Дня Героїв на державному рівні.
Триває кампанія щодо підписання петиції про встановлення Дня Героїв. Про підтримку ініціативи ОУН (б) вже заявили чимало суспільних лідерів думок: військових, волонтерів, митців, журналістів, політиків та громадських діячів. Одним із перших, хто закликав активно підписувати петицію на офіційному інтернет-представництві Президента України став голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, який у своєму відеозверненні наголосив про потребу належного вшанування українських Героїв усіх епох.
В рамках кампанії відбулись зустрічі ініціаторів петиції із керівниками та депутатами усіх обласних рад Галичини. Адже саме із цього соборного українського краю постав національний звичай відзначення Дня Героїв. У міжвоєнний період, переважно у часі Святої Трійці, названої у народі «зеленими святами», українці започаткували традицію походів до могил полеглих вояків періоду визвольних змагань. Часто такі заходи переростали у багатолюдні маніфестації, консолідуючи українців навколо ідеї національного визволення. Зрештою, у квітні 1941 року, на Другому Великому Зборі ОУН було проголошено про встановлення Дня Героїв на 23 травня — дату загибелі полковника Євгена Коновальця.
Із відновленням незалежності розпочалась нова сторінка цієї традиції. У 1999 році Львівська обласна рада затвердила, на місцевому рівні, проведення свята Героїв щороку, в останню неділю травня. Майже синхронно, аналогічні рішення були проголосовані у найвищих представницьких органах Тернопільщини та Івано-Франківщини. Згодом День Героїв почав відзначатись і в інших областях та громадах України. Від 2014 року це свято поступово набирає ваги у Збройних Силах України. Бракує лише визнання на державному рівні.
Про шляхи виправлення такої ситуації і йшла мова на зустрічах із представниками місцевих рад. Під час представлення ініціативи автор петиції, кандидат юридичних наук Леонтій Шипілов, наголошував на важливості об’єднання зусиль інституцій народовладдя та всього суспільства задля відновлення історичної справедливості. Натомість, керівники та депутати обласних рад запевнили у готовності до конкретних кроків. Зокрема, перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник повідомив про те, що Львівська обласна рада на найближчу сесію підготує відповідне звернення до Президента України, а також звертатиметься до районних рад та громад Львівщини щодо підтримки ініціативи.
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, під час зустрічі ініціаторів петиції та керівників депутатських фракцій, підкреслив: «Тернопільська обласна рада вже близько двадцяти років обстоює питання відзначення Дня Героїв на державному рівні. Неодноразово, спільно з побратимами та депутатами, ми організовували пам’ятні заходи на горі Лисоня на Бережанщині, з метою гідного вшанування Героїв всіх часів. Сучасні покоління українців вже зростають на новітній героїчній історії держави, адже українська молодь повинна виховуватись на прикладах патріотів України. Тому важливо та доцільно встановити День Героїв державним святом. Бо це день, який вже давно є символом воюючої України».
Заступник директора Центру Національного Відродження Віктор Рог, під час зустрічей, закликав народних обранців належним чином провести вшанування Дня Героїв у 2023 році. Він висловив впевненість, що спільні зусилля та місцеві ініціативи допоможуть досягнути поставленої мети і День Героїв набуде статусу державного свята.
А ще до здобуття цього результату може долучитись кожен із нас. Підписавши відповідну петицію на сайті Президента України: https://petition.president.gov.ua/petition/190952.
Українська Інформаційна Служба