До недавнього часу «Телекомпанія «АТН» вела мовлення на 7 телеканалі (6 годин нічного мовлення) відповідно до ліцензії спільно з телекомпанією «Тоніс -центр»,фактичним власником якої є мер Г. Кернес та губернатор Михайло Добкін.
22. 07.2011р — провайдер, який здійснював доставку телевізійного сигналу АТН розірвав договір без пояснення причин. АТН було змушено задіяти власну радіорелейну станцію.
28. 07.2011р — спроба отримати санітарний паспорт в міській СЕС.
01.08.2011р — перевірка в АТН лікарями СЕС, на предмет наявності санітарного паспорту.
02.08.2011р — постанова №22 від головного сантірного лікаря м. Харкова Зубкової І.А. – про припинення роботи РРЛ «АТН» у зв»язку з відстуністю сан.паспорта.
04.08.2011р — провайдери фірми «Датагруп» облаштувати окремий канал зв»язку між офісом «АТН» та Харківською телевежою. Він запрацював у тестовому режимі , однак керівництво ХОРТПЦ зажадали копії договору та листування між АТН та провайдером і заявило, що остаточне включення відбудеться тільки в присутності співробітників провайдера. Але раптово в них зникла технічна можливість в наданні каналу зв»язку.
06.08.2011р — Телекомпанія «АТН» позбавлена можливості здійснювати мовлення відповідно до своєї ліцензії. ХОТРПЦ виконуючи цю постанову вимкнув радіорелейну станцію
08.08.2011р – «Телекомпанія «АТН» звертається до провайдера «Велтон . Телеком» заналогічним проханням підключення до каналу між офісом «АТН» і обласною телевежею.
09.09.2011 – були укладені відповідні угоди між АТН та провадером “ВелтонТелеком”.
19.09.2011р. – усі роботи були закінчені і канал зв’язку запрацював, про що було підписано відповідні Акти. Проте, ситуація з ХОРТПЦ повторилася.
22.08.2011р – в.о. директора ХОРТПЦ Дергільову О.І. були представлені копії договорів, необхідні листи і відповідальні представники АТН і ТОВ «Велтон.Телеком», які повинні були підключити канал зв’язку до передавача АТН. А саме, від стійки з устаткуванням ТОВ «Велтон.Телеком», яка розташована в 2 метрах від стійки з передавачем АТН у будівлі ХОРТПЦ, прокласти і підключити кабель. Проте в.о. директора ХОРТПЦ Дергільов О.І. навідріз відмовився дати дозвіл на підключення передавача. А “Велтон. Телеком” заявив, що у них теж несподівано зникла технічна можливість на надання каналу зв’язку за адресою ХОРТПЦ.
1.09.2011р — Телекомпанія»АТН» отримала санітарний паспорт в центральній санепідемстанції МОЗ України.
7.09.2011р — телекомпанія «АТН»письмово повідомляє про отримання санітарного паспорта і Головного санітарного лікаря м. Харкова Зубкову І.А., і в.о директора ХОРТПЦ Дергільова О.І.
12.09.2011р. – телекомпанія “АТН” отримує лист від в.о. Головного державного санітарного лікаря м.Харкова Чегрінець М.О.,в якому він зазначає, що підстав для відміни Постанови про заборону роботи радіорелейної станції ТОВ «Телекомпанії «АТН» немає. У листі він пише, що не упевнений у відповідності даних, вказаних в Санітарному паспорті виданому Центральною санепідстанцією МОЗ України і йому недостатньо копії Санітарного паспорта для вивчення, а потрібний тільки оригінал. Керівництво ХОРТПЦ відмовляється поновити роботу АТН і досі.
2.09.2011р. – на прес-конфренції Харківський міський голова Геннадій Кернес відповідаючи на питання чи чинить він тиск на чиновників СЕС, ХОРТПЦ, провайдерів не підтвердив її і не спростував, що дає підстави вважати, що Кернес дійсно чинить тиск на державні органи і перешкоджає мовленню телекомпанії АТН.
13.09 – Редакційний коллектив новин АТН звертається до Президента України з відкритим листом з вимогами захистити декларовану свободу слова. Привід – намагання мера Харкова Геннадія Кернеса знищити місцеві ЗМІ, зокрема новини АТН, заради корисливих мотивів. Окрім листа Президенту України, відкриті листи були відправлені до Генеральної Прокуратури України, в прокуратуру Харківської області, в МОЗ України, в Комітет з питань свободи слова та інформації та в СБУ.
Паралельно журналісти «АТН» почали власну боротьбу за право виходити в ефір та зберегти робочі місця.
14.09.2011р. – без попередніх домовленностей та оголошень був відключений від ефіру канал «АТВК», де виходили новини «АТН», того ж дня позбавили мовлення і телеканал «Фора». Ефір не відновлено й досі. Керівництво компанії « Українські цифрові комунікації» всіляко ухиляється від відповідей чому зник сигнал, і чому в одностороньому порядку припинено надання телекомунікаційних послуг.
14.09.2011р. на своєму засіданні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України оголосила про проведення позапланової перевірки «Телекомпанії «АТН».
16.09.2011р. – редакція новин «АТН» приймає участь в акції, присвяченій роковинам загибелі журналіста Георгія Гонгадзе, та продовжує наголошувати на злочинному відключенні від ефіра трьох каналів, безпрецедентному утиску на свободу слова з боку міської та обласної влади.
Та планує вийти на акцію протесту під стіни міськради м.Харкова 19.09.2011р. в 11.30.
Зараз в харківському ефірі залишилися 3 телеканали, які або повністю належать меру та губернатору. Або лояльні до теперішньої влади.
Майдан-Інформ закликає всіх харків’ян долучитися до акції протесту в понеділок. Згадаймо 2004 рік!