Європарламентар від Польщі: ми “піаністів” швидко ліквідували

Павел ЗалевскіНа моє прохання польську версію нашого фільму про піаністів прокоментував Павел Залевскі, депутат Європарламенту від Польщі (він був депутатом Сейму 3 скликань). Він сказав:

“Те, що відбувається у Верховній Раді, є обурливе і далеко відбігає від європейських демократичних стандартів. Україна потребує глибоких системних реформ, але напевно не прийнятих у такий спосіб. У польському Сеймі на початку 90-х років теж були „піаністи”, але поважно мислячи про інтеграцію з ЄС, ця проблема була швидко ліквідована.”

Як це відбулося. В 2003 році піаністів за справою зафільмували польські журналісти і цей запис потрапив в ЗМІ. Суспільство сильно обурилося. При тому, що це були поодинокі випадки голосування за сусіда (в дві руки). Конкретно в тому випадку йшлося про двох піаністів і двох “мертвих душ”. Не одразу і зі скрипом, але аналог нашого регламентного комітету таки покарав як міг і піаністів, і мертвих душ. Пізніше одного депутата за піанізм посадили. Після цього випадки піанізму в Сеймі припинилися.

В Польщі досі трапляються випадки піанізму в місцевих радах, але на кожен такий факт дуже швидко реагує прокуратура, а голови місцевих рад змушені довго виправдовуватися через ЗМІ.

Наш фільм польською

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут