Народ проти диктатури

Обурення вінничан згортанням демократичних прав, арештами опозиційних лідерів та хибність політики міської влади зібрало сотні громадян на спільну акцію протесту, яка відбулась 18 серпня на Театральній площі м. Вінниця. Під егідою Комітету опору диктатури, до лав якого ввійшли такі помітні політичні сили як «Батьківщина», «Свобода», «Голос народу», Народний рух, тощо, зібрались достатньо різні за переконаннями люди яких об’єднала спільна ідея не допустити встановлення диктатури в державі.
Відкрила мітинг лідер обласного осередку ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська. Яка запитала в присутніх про те наскільки покращилось їх життя за останній час, та почувши у відповідь лише обурений гомін на адресу влади вона зазначила, – «якщо газові угоди 2009 року були невигідними для України, то нинішні й поготів. А відтак, за їх укладачем теж чекає лава підсудних».
– В мене була нагода вчора в Печерському суді побачитись і поспілкуватись з Юлією Тимошенко. Я запитала її, що переказати вінничанам, які збираються на мітинг на Вашу підтримку? Вона відповіла: «Перекажіть, що я їх дуже люблю», – підбадьорила людей Людмила Щербаківська.
– Нас всіх об’єднало не тільки те, що Юля в СІЗО, а й те, що на карті опинилася доля України. Наше згуртування – єдиний шанс врятувати Україну від хибного шляху, – наголосив голова обласного Комітету опору диктатурі Віталій Донець.
До учасників мітингу звернувся і Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський:
«Сьогодні, в Україні набирають обертів небезпечні тенденції згортання демократії та нехтування соціальними правами людей. Арешт Юлій Тимошенко та деяких інших лідерів опозиції не лише схвилював українську громаду, а й став серйозною загрозою для міжнародного іміджу країни.
Та що там столиця, адже авторитарні тенденції вже давно зростають у нашому місті в роботі органів місцевого самоврядування. Захмарні тарифи, нехтування рішеннями Антимонопольного комітету та судів, системна корупція в галузі ЖКГ стали гнилим болотом в якому зникають наші з вами гроші. Та в цьому гнилому середовищі шалено збагачуються міські чиновники, що втратили СОВІСТЬ.
Ось вчора, Нова вінницька газета розмістила відкритий лист до міського голови Гройсмана де йдеться про грубу й цинічну фальсифікацію виборів голови квартального комітету на Вінницьких хуторах. Зрозуміло, що ця ганебна оборудка відбулась з використанням адміністративного ресурсу і цинічним нехтуванням волею місцевої громади. Авжеж – вони формують зручну – краще сказати РУЧНУ – владу рівня квартальних комітетів, яка допоможе крадіями від ЖКГ приписувати невиконані роботи.
Нас непокоїть беззаконня в столиці, але набагато чутливішим для нас беззаконня є на рівні міста, району, селища. І саме тут ми самі, не чікуючи рішень Прокуратури чи Конституційного суду повинні давати гідний опір Диктатурі, та захистити демократію.
Демократія не вводиться рішеннями згори. Реальна демократія проростає з громадянського суспільства, з гущі народу і саме силою народу. Тому й важливій опір авторитарним тенденціям – і не тільки на київському майдані, а на всіх майданах України, не виключаючи й площі нашого міста.
Ми хочемо, щоб міська влада прислухалася до обурення вінничан. Невже вони думають, що ліквідувавши кілька найбільш зухвалих ЖЕКів їм вдасться сховати кінці в воду та уникнути відповідальності? Ні, народ їм цього не дозволить.
«Голос народу» ніколи не підтримає нехтування законом та використання правових норм для тиску на опозицію. Поляризація громадських настроїв в державі та зростання народного невдоволення, які спровокували дії влади, є серйозним приводом для того, щоб народ вийшов та висловив свою ВОЛЮ» – завершив свій виступ профспілковий лідер.
Всіх учасників мітингу було запрошено зібратися на День незалежності о 10:30 біля Башти в Сквері Козицького та здійснити святкову ходу центром міста під спільною ідеєю боротьби за краще життя.

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.