Посольство Лівії в Україні вивісило прапор повстанців

Посольство Лівії в Україні у понеділок вивісило біля свого будинку червоно-чорно-зелений прапор, який використовують прихильники опозиційної Національної перехідноі ради.

Як розповів працівник посольства, в 16:00 за місцевим часом біля воріт, через які у двір лівійського диппредставництва заїжджають автомобілі, був вивішений опозиційний триколор.

Як повідомляли зарубіжні ЗМІ, лівійські посольства у кількох країнах у понеділок змінили зелений стяг Джамагирії на триколірний прапор, який використовується опозицією.

Співробітники лівійського посольства в Сирії в комюніке посольства оголосили, що відтепер захищатимуть інтереси не Муамара Каддафі, а опозиційної Національної перехідної ради. Про перехід на сторону опозиції оголосило в понеділок лівійське посольство в Алжирі. В Анкарі, за повідомленнями турецьких ЗМІ, прихильники опозиції зняли з будівлі посольства Лівії прапор Джамагирії, поставивши червоно-чорно-зелене полотнище.

Як повідомила газета “Гардіан”, в Сараєво група лівійців увірвалася до будівлі дипмісії і також підняли над нею повстанський прапор. Тим часом посольство Лівії в Москві не поспішає визнавати перемогу опозиції в Тріполі.

“Посольство працює в звичайному режимі, жодних вказівок ми не отримували”, – заявили в дипмісії.

Нагадаємо, прапор Лівії являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору. Це єдиний у світі одноколірний державний прапор без яких-небудь додаткових деталей, малюнків, написів. Прапором незалежного королівства Лівії був червоно-чорно-зелений прапор з білим півмісяцем і зіркою посередині, але після революції 1969 року він був змінений на червоно-біло-чорний.

У 1971 році Лівія приєдналася до Федерації Арабських Республік, яка використовувала прапор із зображеними в центрі яструба. Коли Лівія вийшла зі складу федерації в 1977 році, був прийнятий сучасний, чисто зелений прапор. Зелений колір символізує іслам, державну релігію країни, а також “зелену революцію” Каддафі.

21 серпня повстанці почали операцію по захопленню столиці Лівії Тріполі.

Gazeta.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут