Судовий позов Києво-Могилянської Академії до Дмитра Табачника

Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 н.р., що має дискримінаційний характер та наносить шкоду інтересам держави.

Важливо, що цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обґрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства.

НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво МОНМС розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб’єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема не зважаючи на критерій якості освітніх послуг. Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

У позові НаУКМА наводить приклади тих напрямів і спеціальностей, які були найбільш дискриміновані цього року і які водночас є унікальними чи належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні. Мова йде про маґістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (скорочення державного замовлення відбулося на 50 %, залишилося 15 місць), філософії (скорочення склало 50 %, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення відбулося на 43 %, зокрема фінанси і кредит – 12 місць).

Інтереси Національного університету “Києво-Могилянська академія” у суді представляє адвокатська фірма ЛББК, в якій працюють викладачі й випускники НаУКМА. Тут публікуємо повний текст судового позову та інформацію з додатків про присутність НаУКМА в університетських рейтингах. Будемо вчасно інформувати про всі нові обставини справи та перебіг судового процесу.

Текст позовної заяви – тут: http://tinyurl.com/3qjq9a6

 

1 Comment

  1. Могилянка добре відома як центр українських патріотів. Тому не дивно, що агент Кремля Табачник, перед яким його російські куратори поставили за мету знищити все українське, діє таким чином.

Comments are closed.