В Торонто пройшла демонстрація проти політичних репресій в Україні

Сьогодні близько трьохсот осіб з українськими та канадськими прапорами, а також численними плакатами та закликами пікетувало Консульство України в Торонто. Виступи почались досить близько до запланованого часу о 18:30. Були зачитані дві різні відозви, а вів мітинг громадський діяч п. В.Держко. На принесених людьми саморобних плакатах – «Юля, ми з тобою», «Свободу Юлі!», «Зупиніть політичні репресії», «Скажіть правду про злочини Совєтської Росії», «Януковичу імпічмент, уряд у відставку», «С.Бандера, Р.Шухевич – герої України», «STOP Табачник», «Печерський суд іменем Донецького паханату», «Ганьба продажній українській феміді» та інші гасла.

[nggallery id=6 template=galleryview images=0]
Якщо дуже коротко підсумувати почуте, громадяни Канади – як українського походження, так і інші, стривожені антидемократичними процесами в Україні, а особливо необґрунтованим та протизаконним арештом лідера опозиції Юлії Тимошенко. Промовці підкреслювали, що нинішня влада в Україні перейшла межу, за якою вона повинна відчути одностайний спротив як українців, так і міжнародної спільноти. Солідарність з загроженою українською демократією висловили представники всіх основних політичних партій Канади – консерватори, нові демократи і ліберали. Від кожної з цих сил виступили представники – депутати Парламенту Канади. І всі вони були одностайні в осуді дій Януковича і його поплічників. Одним з перших виступив депутат Тед Опіц, який висловив повну підтримку громаді українців Канади, щоб підняти питання стану демократії в Україні на міждержавному рівні. 

Особливо тепло присутні зустріли промову депутата парламенту Пеггі Неш, яка згадала свою участь у якості спостерігача на виборах в Україні та порадила українським людям до кінця відстоювати своїх лідерів і не дати себе обдурити на майбутніх виборах, за якими особливо пильно слідкуватиме як Канада, так і вся міжнародна спільнота. Їй кілька разів спонтанно плескали та з ентузіазмом відповіли на фразу, сказану по-українськи «Слава Україні і Слава Канаді» – «Героям слава».

Виступ колишнього члена парламенту Бориса Вжесневського викликав бурхливі овації та скандування «Юлю – на волю, Януковича – на нари». До речі, раз-у-раз машини, які проїжджали повз мітингуючи, сигналили на знак підтримки, хоч навряд чи це були водії-українці, скоріше будь-які інші канадійці, свідомі щодо загрози червоного реваншу у Східній Європі.

На завершення виступав цілком молодий керівник Конгресу Українців Канади провінції Онтаріо Іван Бейкер, який закликав усіх стати одностайно на захист свободи і демократії в Україні, переступивши через особисті симпатії і антипатії, належність до однієї чи іншої політичної сили, тому що сьогодні свободи слова, демократії і справедливості в Україні потребують не окремі особистості такі як Тимошенко чи Луценко – це потрібно для вільного розвитку кожній особі і всім народам на землі.

Після всіх виступів коротке слово взяв Генконсул України Олександр Данилейко, який попри свій статус, який не дозволяє оцінювати дії власної держави, запевнив присутніх, що всі звернення, думки, побажання української громади вони не лише передадуть владі в Києві, але й старанно опрацюють, проаналізують та використають у роботі. Найголовніше завдання консульства – максимально підтримувати зв’язки з українською громадою, плекати їх і розвивати. Він говорив настільки м’яко і дипломатично, що навіть не почув у відповідь характерного «Ганьба!», яке готове було зірватися і прямо-таки висіло в повітрі.

В кінці, близько 8 години вечора мітингувальники напрочуд чисто і злагоджено виконали Гімн Канади «О, Канада», а потім і «Ще не вмерла…». Акцію фіксувало кілька журналістських телекамер, багато хто знімав цю подію просто для себе. Що зробив і я, то ж пропоную вашій увазі кілька фотографій.

З Торонта Микола Сварник, Львів, Україна

Відозва, поширена Канадським комітетом «Сприяння демократії в Україні»

Ми, українці Канади, які майже сотню років боролися за волю України і наближали День її незалежності, вимагаємо наступне:

Повернути Україні демократичні свободи
Дбати про добробут своїх громадян а не про власне збагачення Провести в Україні справжні реформи а не займатись їхньою імітацією
Боротьбу з корупцією розпочинати з себе, зокрема віддавши державі Києво-Межигірський історичний комплекс.
Звільнити з посади міністра-україноненависника Д.Табачника Зупинити вибіркове кримінальне переслідування, звільнивши всіх політичних в’язнів, передовсім Ю.Тимошенко.
У випадку консервування владою нинішньої ситуації в Україні або її погіршення ми, українці Канади, всіма демократичним засобами сприятимемо усуненню від керівництва державою нинішнього антидержавного , антинародного, антиукраїнського, антидемократичного режиму В.Януковича

Канадський комітет «Сприяння демократії в Україні»

Canadian Group for Democracy in Ukraine

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут