Європарламентарям вказали на відродження сталінізму в Україні

Громадська організація ГРАД направила звернення до кожного з членів Європейського парламенту з приводу «повзучої реабілітації сталінізму в Україні за участі влади».  Про це повідомляє прес-служба організації.

На проблемі сталінізму ГРАД наголошує у контексті кримінальної справи над сікачами голови скульптури Сталіна в Запоріжжі. Громадська організація наголошує, що до відповідальності притягають не осіб, які встановили погруддя без відповідних погоджень, а патріотів, які фактично виконали функції органів влади по демонтажу незаконно встановленого об’єкта.

«Їх було кинуто за грати, в дусі сталінської репресивної машини піддано тортурам, а сьогодні триває суд, у справедливому рішенні якого є великі сумніви», – йдеться у листі. Нагадаємо, за інкримінованою статтею дев’ятьом обвинуваченим загрожує до 10 років позбавлення волі.

ГРАД просить євродепутатів підняти питання про загрозу реабілітації сталінізму та відродження тоталітарного режиму в Україні у стінах Європейського парламенту.

Один із євродепутатів Мілан Звер (Словенія) вже відреагував на звернення ГРАДу електронним листом. Він зазначив, що розуміє і вкрай підтримує зусилля ГРАДу, а також пообіцяв ознайомити своїх колег зі зверненням організації.

Як відомо, у європейській спільноті сталінізм фактично прирівняно до нацизму. У 2009 році рішенням Європейського парламенту 23 серпня проголошено Днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму. Того ж року комітет з демократії ОБСЄ ухвалив Вільнюську декларацію, де йдеться про рівновелику загрозу яку принесли сталінізм і нацизм, та критику дій по звеличенню цих режимів.

 

dniprograd.org