Час заборонити джипінг

9 вересня 2011 р. –  Екологічна громадськість звернулася до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням заборонити проведення джипінгу на об’єктах природно-заповідного фонду.

За останні роки джипінг як розважальний захід отримав статус популярного виду спорту серед заможних українців. Зазвичай, учасники змагань і організатори не усвідомлюють шкоди проведення даних заходів на об’єктах природно-заповідного фонду. Поширеною є думка,  що погодження, надані лісгоспами та обласними адміністраціями на проведення таких заходів, є простим шляхом уникнення порушень законодавства. Однак, такі погодження є фактично абсурдними, тому що вони не підкріплені законодавчими актами та розпорядженнями, на яких мають базуватися.

«Україна є стороною Бернської конвенції, яка чітко забороняє турбування диких видів в сезон розмноження, але досі ця норма жодним чином не відображена в українському законодавстві», – повідомляє заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Проведення транспортних перегонів на заповідних територіях є порушенням не лише положень Бернської конвенції, а й чинного українського законодавства, зокрема ст. 16-17 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України»,  ст.252 Кримінального кодексу України,  ЗУ«Про охорону навколишнього природного середовища України» та  ЗУ «Про Червону книгу України».

Варто зазначити, що під тиском громадськості у 2008 році Івано-Франківська ОДА прийняла розпорядження № 138 (http://pryroda.in.ua/blog/dzhiping-zaboronili/ ) «Про заборону «джипінгу» та використання інших транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду Івано-Франківської області». Наразі однією з основних цілей для обласних державних органів має стати затвердження подібних розпоряджень у всіх областях України.

Проект листа та додатку до нього, який ми просимо надсилати до своїх облдержадмінстрацій кожного, розміщені в додатку. Впишіть у них назву своєї області та зворотню адресу, на яку Вам має надійти відповідь (всі місця, які слід заповнити – виділені зеленим), роздрукуйте та направте до облдержадміністрації поштою.
проект розпорядження
проект листа

За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка, до:

Фатікова Марія
голова МВ НЕЦУ
0956028606
Сторчило Марія
активіст НЕЦУ
0930052761
 

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут