Контролювати потрібно владу, а не інтернет: Звернення із вимогою направити нову редакцію закону “Про захист суспільної моралі” на експертизу до Венеціанської комісії

Українська влада розпочала новий наступ на свободу слова та вираження поглядів. Цього разу йдеться про контролювання Інтернет-простору.

 

Правозахисна спільнота занепокоєна звісткою, що народні обранці замість старого неякісного Закону «Про захист суспільної моралі» хочуть подарувати українцям новий, але ще більш неякісний. Мова йде про законопроект № 7132 «Про внесення змін до Закону «Про захист суспільної моралі», прийнятий у першому читанні 18 жовтня цього року.

 

«У законопроекті лишились усі недоліки чинного закону «Про захист суспільної моралі», який послідовно критикувався європейськими та українськими експертами як такий, який не є правовим та закладає підвалини для системних порушень свободи вираження поглядів.  Голосування за вказаний законопроект можна було б вважати просто черговим спазмом  політичного популізму, якщо б він не містив деяких дуже небезпечних новел.  Законопроект, взятий за основу парламентом, містить ще більше оціночних визначень, які дозволяють подвійні тлумачення і можуть бути підставою для застосування санкцій фактично проти будь кого з нас.  Крім того, новий законопроект необґрунтовано розширює повноваження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, створюючи ще більше можливостей для корупції, тиску на громадянське суспільство та засоби масової інформації.

Пропонований закон нібито гарантує нам «право на інформацію, вільну від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, моральному та психологічному стану населення», але цим фактично заперечує наше право отримувати достовірну інформацію про діяльність влади. Бо ніщо так не погіршить моральний та психологічний стан населення, як правда про тих, кому ми довірили управляти своєю країною.

Влада краде. Влада вбиває. Якщо ми хочемо жити в кращій країні, нам треба бути сміливішими і вчитися контролювати владу, а не віддавати рештки своєї свободи, благаючи контролювати інтернет і телебачення.  Щоб жити в кращій країні ми маємо вимагати від своїх обранців прийняття не цього, а інших законів – тих, які дадуть нам можливість уважно стежити за кожним кроком чиновників, які не дозволять їм ігнорувати наші скарги та звернення, які передбачатимуть персональну відповідальність кожного чиновника, який порушив наші права, які дадуть нам можливість без остраху заявляти владі свої вимоги. А з вихованням своїх дітей ми впораємося самі», – коментує ситуацію голова правління Правозахисного центру «Поступ».

 

З цього приводу активісти ініціювали збір підписів під вимогою направити Проект Закону України 7132 від 15.09.2010 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію). Підписанти апелюють до того, що вказаний законопроект не відповідає  критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації  права кожного вільно виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України.

 

Не можна не реагувати на таку небезпечну законодавчу ініціативу. Не залишайтесь осторонь, ПІДПИШІТЬ звернення до президента та міністра юстиції з вимогою направити законопроект № 7132 на експертизу до Венеціанської комісії!

Долучитися до колективного звернення можна за цим посиланням: http://amoral.org.ua/kontrolyuvati-potribno-vladu-ne-internet-zvernennya-iz-vimogoyu-napraviti-novu-redakciyu-zakonu-pro

Усю інформацію щодо розгляду Закону «Про захист суспільної моралі» можна знайти на сайті Громадської кампанії проти цензури ЗМІ та творів мистецтва (http://amoral.org.ua/)

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»