Міжнародні організації проти проекту щодо захисту суспільної моралі

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликають український парламент не приймати законопроект про суспільну мораль. Про це вони повідомили у своїй спільній заяві, опублікованій на офіційному сайті МФЖ.

 На думку міжнародних організацій, законопроект представляє серйозну загрозу для свободи преси: «Цей законопроект може підштовхнути журналістів до замовчування або самоцензури. Українська влада апелює до цінностей, в односторонньому порядку покладаючи їх дотримання на медіа, з метою контролювати контент та погрожувати журналістам несумірними заходами. ЄФЖ вкрай стурбована цим законопроектом, який може призвести до такої ж ситуації, як в Угорщині, де також державний орган через нечіткі критерії може накласти суворе покарання на засоби масової інформації», – коментує президент ЄФЖ Арне Кьоніг.

 Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 7132 про внесення змін до закону «Про захист суспільної моралі», який пропонує нову редакцію закону та внесення змін до ряду профільних медійних законів.

Як зазначається в заяві, відповідно до законопроекту, друковані засоби масової інформації можуть бути закриті, електронні ЗМІ – втратити свою ліцензію, а доступ до веб-сайтів – заблоковано за нібито сприяння у «війні, тероризмі, інших проявах злочинної діяльності», «українофобію», «приниження чи образу нації або особистості за національною ознакою» або за «неповагу до національних та релігійних святинь».

У заяві наголошується, що новий контролюючий орган – Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі – матиме повноваження для вжиття заходів щодо ЗМІ без належного судового нагляду або будь-яких попередніх оцінок цієї «моральності»: «МФЖ попереджає, що законопроект ставить свободу преси під загрозу, оскільки дискурс громадського інтересу в ЗМІ буде придушений через страх порушити “суспільну мораль” і санкцій комісії. Федерація підтримує критику ЄФЖ: довільні повноваження, надані політично контрольним органам, представляють серйозну загрозу для свободи преси», – йдеться в повідомленні.

 Джим Бумелья, президент МФЖ, закликає парламент виступити проти  законопроекту.

 Зазначимо також, що проти законопроекту «Про захист суспільної моралі» виступив Громадський рух «Стоп цензурі».

 «Телекритика»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут