Парламент обрав безстроково на посаду суддю, яка неодноразово виносила рішення на захист віруючих та моралі (доповнено)

КИЇВ – 6 жовтня Верховна Рада України розглянула питання про обрання безстроково низки кандидатур на посади суддів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед них безстроково було обрано суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Наталію Блажівську, яка за останні роки розв’язала кілька судових спорів з релігійної проблематики. За відповідну постанову № 9245-1 проголосувало 252 парламентаря при необхідних 226 голосів для ухвалення рішення.

Особисто та у складі колегії судей вона розглянула низку справ з питань захисту прав і свобод людини. Серед них – справи про захист конституційного права на свободу віросповідання, захист віруючих громадян від неправомірних дій органів влади, повернення релігійним організаціям культового майна згідно зобов’язань України перед Радою Європи, а також справа про право мусульман на зображення у паспортних документах громадянина України у хіджабі.

Слід зауважити, що нещодавно Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив своїм рішенням професійність та об’єктивність підходу судді Блажівської під час розв’язання судової суперечки між Центральним державним історичним архівом України та Київською міською державною адміністрацією про повернення 18 Сувоїв Тори у власність Єврейській релігійній громаді міста Києва.

Як повідомляв ІРС, у грудні 2009 року колегія суддів під головуванням судді Наталії Блажівської у справі № 3/712 за позовом ТОВ «Фрі Медіа Україна ГмбХ» про визнання протиправним і скасування рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі №4 від 23.10.2008 року винесла постанову про відхилення даних позовних вимог у повному обсязі, чим визнала факт неодноразового порушення газетою «Блик» законодавства України про захист суспільної моралі.

Згідно Конституції України судді обіймають посади безстроково, крім суддів Конституційного Суду України та суддів, які призначаються на посаду судді вперше.

Джерело: http://www.irs.in.ua