Скандал зі «Свободою» набирає обертів: ще один депутат пов’язаний з криміналом

Скандал зі «Свободою» набирає обертів: ще один депутат пов’язаний з криміналом
ZIK/Маріан Стрільців
Скандал навколо партії «Свобода» набирає обертів. З’ясувалося, що ще один свободівець був пов’язаний з криміналом.
-AAA+

Про це пише газета «Експрес» у №99 (5932) у статті «Свобода» в епіцентрі скандалу».

Як відомо, минулого тижня народний депутат Петро Писарчук заявив, що один із керівників «Свободи» Петро Колодій входив до складу знаменитої рекетирської групи авторитета Завіні.

Тепер редакція «Експресу» отримала нові документи стосовно ще одного високопоставленого партійного функціонера «Свободи», секретаря депутатської комісії з питань інвестиційної та регуляторної політики, паливно-енергетичного комплексу і розвитку підприємництва Львівської обласної ради – Анатолія Михайловича Заваруєва.

Як йдеться у статті, прізвище російського походження цей депутат мав не завжди. Паспорт громадянина України КС300971 на своє нинішнє прізвище свободівець отримав лише 20 січня 2004 року. До того його звали Анатолій Михайлович Габа, народжений 6.08.1980 р. у райцентрі Перемишляни.

Автор публікації припускає, що рішення нинішнього депутата від «Свободи» у 23-річному віці змінити прізвище було пов’язано з вироком Буського райсуду від 27 березня 2001 року.

«Того дня суддя Галапац І. І. встановив, що Габа А. М. «11 грудня 2000 року приблизно о 23 год. 00 хв., таємно, шляхом зняття віконного скла та перекушування металевої решітки проник у торговельний лоток, який належить на правах індивідуальної власності приватному підприємцеві Павук А. Г. і встановлений у смт Красне, звідки таємно викрав належні їй товарно-матеріальні цінності» на 1628 грн 85 коп. (нагадаємо, «надворі» були ціни і валютний курс 2000 року)», – йдеться у статті.

У судовому засіданні, як сказано у вироку, «підсудний Габа А. М. винним себе в крадіжці індивідуального майна Павук А. Г. визнав повністю (…), згодний із кількістю та сумою викраденого, зазначивши, що збитки потерпілій відшкодував. У скоєному розкаюється, просить суворо не карати».

Оскільки підсудний відшкодував потерпілій збитки, вона попросила не позбавляти його волі. Зважаючи на це, суд проявив поблажливість до винного. Його визнали винним за ст. 140 ч. 2 ККУ і призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак, відповідно до статті 46-1 ККУ, відтермінували виконання вироку в частині позбавлення волі та призначили 680 гривень штрафу. Вирок підсудний не оскаржив, зазначає видання.

У розпорядженні ЗІКу є копії документів, які підтверджують те, що нинішній депутат від «Свободи» Анатолій Заваруєв був засуджений за кримінальний злочин, коли ще мав прізвище Габа.

Зокрема, це вирок Буського районного суду від 27 березня 2001 року, а також заява Анатолія Габи про видачу паспорта у зв’язку зі зміною прізвища на Заваруєв.

Сам свободівець Анатолій Заваруєв на запитання ЗІКу щодо своєї судимості сказав, що зараз ще не готовий відповідати, а тому попросив до нього зателефонувати завтра.