Заява української спільноти фахівців з європейської інтеграції

  Заява української спільноти фахівців з європейської інтеграції

Спільнота фахівців з європейської інтеграції закликає Президента України Віктора Януковича дотримуватися послідовної аргументації офіційного Києва щодо євроінтеграційного курсу держави.

Представники громадських організацій та аналітичних центрів, незалежні експерти та громадські діячі вважають неприпустимою можливість відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, про що нещодавно заявив український Президент інформаційному агентству Bloomberg.

Відсутність формально задекларованої перспективи членства в ЄС за жодних обставин не може вважатися підставою для гальмування парафування та подальшого підписання Угоди, адже цей документ за своїм змістом є детально прописаною європейською перспективою для України.

Громадські експерти зауважують, що попри заяви деяких депутатів від Партії регіонів, Європейський Союз не чинить зовнішнього тиску на Україну, бо Україна сама, добровільно та без зовнішнього примусу,обрала шлях політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Такий формат співпраці передбачає дотримання європейських цінностей, зокрема цінностей демократії – чесної політичної конкуренції, незалежної судової системи та верховенства права.

Але сьогодні громадяни України та міжнародна спільнота стають свідками того, як непослідовність дій і заяв влади віддаляють державу від запланованого на грудень 2011 року парафування Угоди про асоціацію, а відтак – позбавляють українське суспільство європейської перспективи.

Такий розвиток подій містить низку загроз для України. По-перше, відсутність юридично закріплених зобов’язань реалізовувати в Україні проєвропейські реформи зараз значно знизить рівень ймовірності проведення таких реформ у майбутньому.
По-друге, перспектива безвізового режиму для українців буде відкладена на невизначений термін. По-третє, зменшаться обсяги та зміниться якість зовнішньої допомоги ЄС, що значно звузить можливості для України провести фундаментальні інституційні та структурні реформи, без яких подальша модернізація країни за європейською моделлю просто неможлива.

Тому експертна спільнота України звертається передовсім до Президента України, як гаранта Конституції, та інших представників влади з вимогою: завершити переговори з Європейським Союзом парафуванням та підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Для цього:

•    забезпечити умови для проведення чесних та прозорих парламентських та президентських виборів;
•    забезпечити верховенство права та незалежність судової гілки влади в Україні.

Також громадські експерти ще раз наголошують на актуальності спільного звернення українських проєвропейських платформ до інституцій ЄС від 12 вересня цього року – продовжувати діалог з Україною, бо поступове і невпинне зближення України з Європейським Союзом є дієвим інструментом модернізації країни в інтересах мільйонів її громадян.

Statement in English.

Заяву вже підтримали:

1.    Олександр Палій, незалежний експерт
2.    Святослав Павлюк, Фундація ПАУСІ
3.    Олександр Черненко, ВГО «Комітет Виборців України»
4.    Ірина Бекешкіна, Фонд Демократичні Ініціативи ім.. Ілька Кучеріва
5.    Олег Рибачук, Громадська експертна рада
6.    Анна Голубовська-Онісімова, ВЕГО «МАМА-86»
7.    Олександр Сушко, Інститут євро-атлантичного співробітництва
8.    Юлія Тищенко, Український незалежний центр політичних досліджень
9.    Юрій Третяк, Асоціація агенцій регіонального розвитку України
10.    Михайло Гончар, Центр «НОМОС»
11.    Галина Усатенко, Фонд «Європа ХХІ»
12.    Ігор Когут, Лабораторія законодавчих ініціатив
13.    Ігор Коліушко, Центр політико-правових реформ
14.    Ігор Бураковський, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
15.    Віктор Замятін, незалежний експерт
16.    Наталія Андрусевич, Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»
17.    Світлана Заліщук, «Центр ЮЕЙ»
18.    Вікторія Сюмар, «Інститут масової інформації
19.    Олексій Толкачов, «Європейська асоціація Українців» (Брюсель)
20.    Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики
21.    Олександра Матвійчук, Центр громадянських свобод
22.    Костянтин Квурт, ГО «Інтерньюз-Україна»
23.    Сергій Сидоренко, незалежний експерт
24.    Ірина Сташенко, Громадська правозахисна «Христинівчани»
25.    Олег Олійник, ГО «Асоціація правників України»
26.    Тарас Петрів, Фундація «Суспільність»
27.    Ігор Студенніков, ГО «Центр регіональних досліджень»
28.    Кирило Животовський, НУО «Європейський вибір»

1 Comment

  1. Режим Януковича має цінності, що радикально відрізняються від загальноприйнятих у Європі. Про це Європа чітко заявила. І подальші переговори про зближення між Україною та Європою неможливі, доки ці люди (Янукович та Партія регіонів) у нас на чолі влади. І тому я вважаю подібні заяви безглуздими. Насамперед треба змінювати владу. Без цього кроку нічого не буде.

Comments are closed.