Українець з Кентшина чемпіоном світу в швидкубінгу

У 1974 р. угорський скульптор і професор архітектури Е́рньо Ру́бік винайов механічну головоломку, яку назвав ,,Магічним кубиком”. У 1980 році компанія Ideal Toys перейменувала головоломку за іменем винахідника. З появою кубика Рубіка виникла нова дисципліна – швидкубінг. В швидкубінгу головною метою є мінімальне витрачення часу на збирання кубика. Перший офіційний чемпіонат світу по швидкісній збірці пройшов в 1982 році в Будапешті. Його переможцем став студент з Лос-Анджелеса Мінх Тай з результатом 22,95 секунд. На сучасному етапі швидкубінг набирає все більших і більших обертів і проводиться в різних категоріях. З часом люди покращували рекорд за рекордом. Серед куберів знайшовся 16-ти річний юний українець з Кентшина Михайло Плескович, учень Другого приватного загальноосвітнього ліцею.

– Я прочитав колись інтерв’ю з хлопцем, котрий склав кубик в 15 секунд. Цей факт мене зацікавив. Я купив головоломку і почав складати. Кожна збірка кубика є інша і вимагає логічного мислення, розумового зусилля. Це своєрідний виклик, зокрема під час змагань – каже Михайло відповідаючи на питання про початок свого хобі.

– Пізніше я почав брати участь у змаганнях організованих у Польщі. Досягнув перших успіхів. Я став чемпіоном Польщі по збиранню кубика 3х3х3, а рік тому чемпіоном Європи по збиранню головоломки однією рукою – додає хлопець.

Михайло займається складанням кубика вже протягом 3 років. Систематично вправлявся в цьому годину, дві щоденно. А перед самим чемпіонатом світу тренував понад дві години. До столиці Таїланду Бангкоку, де в другій половині жовтня відбувся згаданий чемпіонат, поїхав зі своїм батьком Славомиром.

– У змаганнях взяли участь 292 кубери із понад 40 країн світу. У великому залі знаходилося дванадцять пунктів з таймерами. Кожен учасник розв’язував кубик обома руками. Мимо великого напруження мені вдалося перемогти суперників – каже скромно кубер з Кентшина.

– Я був на місці і стежив за подіями. Після третьої спроби з п’яти, присутні голосно викрикувати ім’я мого сина. Глядачі з Бельгії, Франції, Голландії, США, Японії почали уболівати за Михайла. Це був незабутній момент. Син переміг з результатом 8.65 секунд. Разом із дружиною ми дуже раді з успіху сина – ділиться своїми враженнями Славомир Плескович.

У майбутньому Михайло хоче навчатися в політехніці. Заявив однак, що не покине свого улюбленого заняття і надалі буде вдосконалюватися у збиранні магічного кубика. Надіємося, що незабаром нам знову доведеться почути про талановитого українця, котрий здобуде черговий чемпіонат світу.

Андрій Сидор

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут