Українську музику — в ефір!

«Українську музику — в ефір!» — таким було основне гасло митців, що зібралися у Львові протестувати проти скорочення квот на українське мовлення в ефірі. У четвер, 10 листопада, на пл. Ринок вони провели акцію проти Законопроекту, яким скорочено обов’язковість присутності українського відеопродукту в ефірі вдвічі – з 50% до 25%, а для музики – скасовано цілком.

 

Українські співаки та співачки вимагають накласти президентське вето на прийнятий Верховною Радою України 3 листопада 2011 року проект Закону № 6342 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення».

 

«Внаслідок реалізації цього Закону значно зменшиться кількість вітчизняних передач на радіо і телебаченні, що вдарить як по глядачах, так і по працівниках телебачення, культури, шоу-бізнесу — акторах, тележурналістах, музикантах, режисерах, відкриє шлях до безконтрольного захоплення ринку іноземним телепродуктом і музикою за рахунок вітчизняної.  Відсутність квот щодо звучання українських авторів та виконавців на радіо призведе до зникнення української музики з ефіру, а не вирішить проблему одноманітності існуючих радіостанцій, адже жанрова різноманітність досягається шляхом надання ліцензій радіостанціям різних напрямків», — йдеться у зверненні противників Закону.

 

Серед учасників акції чимало тих, хто вже звик до ніші «неформату». Вони наголошують, що урізноманітнювати музичний простір треба не зменшенням присутності українських виконавців в ефірах, а наявністю радіостанцій різних стильових напрямків. Зрештою — як споживачі — вони хочуть чути в ефірі українське.

 

І зовсім доречним на акції виглядало порівняння знайомих усім звуків, які лунають при голосуванні у Верховній Раді з автоматною чергою. Закон № 6342 є замахом на українську музику; щонайменше – це спроба загнати її у підпілля «неформату».

 

В акції взяли участь гурти “Піккардійська Терція”, “Коралі”, “Хочу ЩЕ!”, “Марвінок”, “Соколи”, співаки Назар Савко, Михайло Мацялко, Софія Федина, Левко Бебешко та інші.

Своє звернення учасники направили в Адміністрацію Президента. Верховна Рада уже висловила свою «підтримку» українській музиці. Наразі ж митці чекають відповіді, чи готовий В. Янукович взяти на себе відповідальність за знищення музичного простору України.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут