Чому зі “Свободи” йдуть націоналісти?

Чому зі “Свободи” йдуть націоналісти?

Якщо так буде і надалі, то вінницька “Свобода” має усі шанси піти на майбутні вибори в ослабленому складі. Нещодавно перестав бути “свободівцем” В’ячеслав Березовський – заступник голови обласної організації.

Його з партії виключили. Це можна було б назвати чисткою рядів або ж зміною політичних уподобань, якби не конфлікт з головним “свободівцем” області Олексієм Фурманом і той факт, що В’ячеслав Березовський фактично розбудовував вінницьку “Свободу” з початку її створення на теренах області. Сам Олексій Фурман у парторганізації з’явився пізніше.

– За минулий рік багато людей пішло з партії, більше десяти, – відповів на запитання “Міста” В’ячеслав Березовський. – Але суть навіть не в кількості, а в якості. Здається, авторитетні люди їм не потрібні, люди, які уособлюють українську ідею. Там все залежить від позиції керівника – Олексія Фурмана, а він перетворив обласну організацію “Свободи” у приватну фірму, організацію тоталітарну, яку використовує для досягнення власних цілей.

За словами пана В’ячеслава, він пробував донести ці тривожні дзвіночки до лідера партії Олега Тягнибока. Рік тому, на звітно-виборчій конференції, він і ще семеро осіб після того, як вінницька обласна “Свобода” програла вибори в обласну Раду. Сам В’ячеслав Березовський каже, “ганебно здала”, бо оскаржувати результати виборів ніхто і не пробував.

Критику Тягнибок почув. А от після цього, розповідає В’ячеслав Березовський, він почав отримувати догани від Олексія Фурмана… на мобільний. У чому ж секрет такої лояльності до обласного парт керівництва? Є ще важелі фінансові, розмірковує пан Березовський. Відомо ж, що Олексій Фурман не тільки партієць, а й бізнесмен.

Виключений зі “Свободи” В’ячеслав Березовський не змінив своїх політичних і моральних орієнтирів. Його обрано керівником обласної організації Конгресу українських націоналістів, звідки його свого часу і запросили у “Свободу”.

Власну думку з приводу обрання свого колишнього заступника керівником обласної організації КУН висловив і Олексій Фурман: – Це вибір членів цієї організації. Якщо новообраний голова Конгресу працюватиме на благо вінницької громади, своїми діями зміцнювати єдність українського патріотичного руху і відповідатиме гідному званню націоналіста, ми тільки вітатимемо такі почини.

Щоправда, на звітно-виборчій конференції КУН, куди прийшли запрошені представники регіональних осередків опозиційних партій, Олексія Фурмана не було.

Ірина ЖУК

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут