Мер Києва роздаровує заповідні території

7 грудня, 2011 – Мер Києва пообіцяв переможцю телешоу «Майданс» подарувати ділянку на території Гідропарку для побудови майданчика з екстремальних видів спорту. Це стало відомо з веб-ресурсу новин http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/11/03/801619.html

«Територія Гідропарку майже скрізь забудована, і вже стає загальноприйнятою думка, що плюс-мінус ще одна забудова ані спотворить, ані врятує загальну картину. Однак, якщо переможцям кожного телешоу давати по ділянці на островах, через півроку у Києві острови закінчаться.» – зазначає голова Молодіжного відділення Національного екологічного центру України Марія Фатікова.

Острів Венеціанський, чи як ще прийнято називати, Гідропарк, з 2006 року входить до території Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», тобто є територією природно-заповідного фонду. До об’єктів природно-заповідного фонду належить більша частина київських островів, однак деякі з них поки не заповідані, а лише зарезервовані під заповідання. Закон України «Про природно-заповідний фонд» та Водний кодекс України забороняють будівництво на київських островах.

«Саме для того, аби зберегти острови в якості природно-рекреаційної зони для Києва, їм надали такий природоохоронний статус. – пояснює активіст Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» Іван Парнікоза. – Ще після завершення Великої Вітчизняної Війни прийняли рішення не забудовувати острови і лишити їх центральною зеленою зоною Києва. Проте сучасні посадовці вкрай не далекоглядні»

«Забудова київських острівних ландшафтів не лише поставить під загрозу існування рідкісних тварин і рослин, а й спотворить естетичний ландшафтний вигляд міста. До того ж не зрозуміло, яке відношення мають переможці телешоу до рекреаційної території загального користування в центрі столиці» – наголошує Фатікова.

Нагадаємо, що активна забудова Дніпровських островів м. Києва розпочалася ще у 2003-2004 роках. З нею протягом всього часу активно борються природоохоронці. Однак новий Генеральний план м. Києва до 2025р. планує легалізувати всі незаконні забудови в тому числі на островах та створити «сприятливий клімат» для майбутніх незаконних забудов.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут