Тризубівці сказали своє “останнє слово”

Дев’ятеро обвинувачених у спилі голови скульптурі Сталіна  виступили із останнім словом в Жовтневому райсуді Запоріжжя 30 листопада. Розгляд їхньої судової справи вже вийшов на фінішну пряму.

Засідання почалося із репліки адвоката Володимира Прудовського. Він відповів на позицію представника КПУ, котрий заявив, що не можна говорити про винуватість Сталіна без обвинувального вироку. Володимир Прудовський наголосив, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає можливість закриття справи із визнанням підсудних винними, що і було зроблено постановою Київського апеляційного суду.

Всі підсудні підкреслювали, що своїм вчинком відстоювали честь і гідність свого народу, а тому не відчувають за собою вини. Едуард Андрющенко наголосив, що зі справи зумисно виключаються мотиви їхніх дій. Проте ст. 41 Конституції наголошує, що право приватної власності “не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства”.

Суспільство дало дії і пам’ятнику Сталіна, і діям “тризубівців”, вважає Андрющенко: “В різних куточках України до мене підходили люди, тиснули руку і казали “дякую”. Василь Лабайчук також підкреслив, що відчувалася підтримка суспільства – навіть через підтримку окремих представників МВС, “Беркуту”, СБУ, арештантів у СІЗО.

Підсудні наводили факти злочинів сталінського режиму. Олексій Зануда, в чиїй родині є загиблі від голодомору, цитував Чорну Книгу України. “Пам’ятник Сталіну могли поставити тільки вкрай аморальні люди і мерзотники, які згідні зтим, що творив на наших землях цей нелюд”, – вважає “тризубівець”.

Організатор акції по спилу голови Сталіну Роман Хмара подякував своїм побратимам, захисникам і суду: “Дякую головуючому, тому що це доволі брудна справа, яку ви могли перекласти на іншого суддю, але самі взялися розбиратися в суті цієї справи”.

Всі підсудні висловили сподівання, що рішення суду буде незалежним, справедливим і чесним. Оголошення вироку призначене на 12 грудня о 10:00.