Конституція України міняється тільки волею народу, а не президента Януковича – Арсеній Яценюк

Сьогодні президент видав указ Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї і ось вже на нього перша реакція.

Конституція України не може бути змінена указом і волею президента. Основний закон може змінити тільки український народ. Про це заявив лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк, коментуючи затвердження президентом концепції Конституційної асамблеї для підготовки нової редакції Основного закону.

«Зміни до Конституції готуються президентом Януковичем винятково для того, щоб залишитися у владі й після 2015 року. Він прекрасно розуміє, що виграти наступні президентські вибори в нього шансів немає, якщо справи в країні так підуть і далі. Тому вигадує механізм, який допоможе йому залишитися президентом», – зазначив він.

Залучення Конституційної асамблеї опозиційних сил потрібно для легалізації цього процесу перед Заходом.

«Зміни до Конституції може ухвалити тільки парламент. А почати процес змін має Національна Конституційна Асамблея не імені президента Януковича, а імені народу України. Вона має представити суспільну і експертну думку, а не тільки обґрунтує бажання президента залишатися при владі пожиттєво», – наголосив він.

Нагадаємо, 21 січня 2010 року Арсеній Яценюк вніс до парламенту проект постанови «Про утворення Національної Конституційної Асамблеї». Її завданням буде розробка проекту нової редакції Конституції для винесення його на всеукраїнський референдум. Згідно з проектом постанови, персональний склад Національної Конституційної Асамблеї формується на паритетній основі на підставі відкритих консультацій з президентом, політичними партіями та депутатськими фракціями парламенту, з урахуванням пропозицій Верховної Ради Криму, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, Національної академії наук України, провідних фахівців у галузі конституційного права, інших науковців та всеукраїнських правозахисних громадських організацій.

Підготовлені Асамблеєю пропозиції пропонується винести на громадське обговорення, після чого проект нової редакції Конституції України винести на розгляд Верховної Ради України та затвердити всеукраїнським референдумом.

1 Comment

Comments are closed.