Затверджено бюджет Збаража

20 січня 2012 року на другому пленарному засіданні шостої сесіїї Збаразької міської ради, було затверджено бюджет на 2012 рік.
На початку сесійного засідання депутат Домбик В. звернувся до головуючого та до депутатів з пропозицією зменшити видатки на органи місцевого самоврядування (120 000грн.) та видатки на будівництво сходів в сквері пам’яті (64 000грн), і кошти перенаправити на дитячі садочки. Проте дану пропозицію не підтримали. Така ж пропозиція була і від депутата Валуйка А. Після довготривалих суперечок, та вмовляння головуючого депутатів відізвати свої пропозиції, без проголошення порядку денного «в цілому», за бюджет на 2012 рік проголосувало 24 депутати, 3! -утримались. За звіт про виконання бюджету міста за 2011 рік проголосувало 27 депутатів.
Так, як бюджет розрахований тільки на 7-8 місяців, і не вистачає коштів на харчування в ДНЗ, тому депутатською згодою вирішили збільшити плату батьків за харчування у дитсадках, тобто за один день потрібно буде платити шість гривень, замість раніше оплачуваних чотирьох гривень.
На сесії також було встановлено ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в таких межах – для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м², та житлових будинків площею не більше ніж 500м² – не більше 0,1% розміру мінімальної заробітної плати; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м², та житлових будинків площею більше ніж 500м² – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати. Також Податковим кодексом передбачено пільги із сплати податку, тобто база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у влас! ності фізичної особи, відсутня: а) для квартири – до 120 кв. метрів; б) для житлового будинку – до 250 кв. метрів.
Також встановили ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців і внесли зміни до рішень № 134 та 135, а саме:
Фізичні особи – підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках – 7%, фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових – 10%.
Більшістю депутатів дано дозвіл на списання основних засобів МКП «Збараж» та МКП по благоустрою «Добробут», при цьому обов’язковою умовою є – відзвітування на наступному сесійному засіданні про використані кошти.
Для організації та проведення процедур закупівель в Збаразькій міській раді було створено комітет з конкурентних торгів до складу якого входять працівники міської ради і не можуть входити депутати місцевої ради. Комітет очолив начальник юридичного відділу Виклюк О.В., заступником було обрано завгоспа-бухгалтера Славича О.В.
Штатний розпис, за словами головуючого, є доцільним і не потребує скорочення чи введення якоїсь посади, і так як це питання було в Різному, то до голосування не було прийнято. На рахунок освітлення та ремонту доріг, було сказано, що ситуація в цьому році зміниться в кращу сторону, буде проведена лінія освітлення та зроблений тротуар при в’їзді в місто з сторони Доброводівського перехрестя, а також будуть зроблені мости в центрі міста по вул. Б. Хмельницького та С.Стрільців. Щодо біг-борда у парку Бурляя, то дійшли згоди до того, щоб зробиÑ! �и декілька переносних біг-бордів, для подальшої здачі їх в оренду.
Сесійне засідання традиціно закрили Національним Гімном України.

Хворостяна М.К.

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair