Українська вікіпедія обійшла каталонську на день рідної мови

Волонтери-редактори української Вікіпедії у міжнародний день рідної мови зробили черговий святковий подарунок українському суспільству – випередили каталонську, і вийши на 13 місце за кількістю статей серед усіх 284 мовних розділів всесвітньої онлайн-енциклопедії.
 

21 лютого 2012 о 12:46 переможною у змаганні з каталонцями стала стаття «Римська школа (музика)», започаткована користувачем з ніком Morigerato, під яким у Вікіпедії зареєстрований український правник Олександр Ольтович. На той момент в українській Вікіпедії нараховувалось 365 896 статей, а в каталонській – 365 895. Слід додати, що на початок року каталонська Вікіпедія мала на 8000 статей більше за українську.

Однак перегони тривають – каталонці не здаються і наполегливо створюють нові статті. Каталонці, які не мають власної держави, розглядають вікіпедію, як потужний інструмент для промоції своєї мови, культури, національної ідентичності. Тому українській Вікіпедії потрібні нові сили, нові редактори. Створіть, або відредагуйте у День рідної мови одну статтю в українській Вікіпедії – зробіть подарунок своїй країні!

Подібний успіх став можливим завдяки зростанню кількості редакторів — в українській Вікіпедії близько 2 тисяч людей зробили протягом останнього місяця мінімум одне редагування. У каталонській — число активних користувачів близько 1600.

Залучення до Вікіпедії і утримання нових редакторів — одне з головних завдань громадської організації «Вікімедіа Україна», вважає її директор Юрій Пероганич. Організація популяризує Вікіпедію в Україні та сприяє поширенню вільних знань.

Зростанню кількості статей сприяло проведення протягом останніх півроку 2-х конкурсів з написання статей в українській Вікіпедії, чотири вікіескпедиції по населених пунктах України та Молдови, а також численні вишколи з метою залучення до Вікіпедії нових редакторів, що стало можливим за підтримки «Вікімедіа Україна». Хто не може редагувати Вікіпедію — може надати проектові матеріальну підтримку.

За традицією, з нагоди перемоги та на знак вшанування суперника в українській Вікіпедії протягом 28 лютого – 12 березня 2012 проходитиме «Каталонський тиждень» із написання статей з історії, географії, культури Каталонії, а також про осіб, чиє життя чи діяльність пов’язані з цим самобутнім регіоном Іспанії.

Наступною метою редакторів україномовного розділу Вікіпедії є подолання рубежу у 400 тисяч статей.

На питання відповість

Юрій Пероганич, 067 505 1201

виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна»

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.