Український Світ: Блаженніший Святослав розпочав свій візит до Німеччини

11 лютого 2012 року розпочався офіційний візит Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) до Німеччини. Упродовж тижня Предстоятель УГКЦ зустрінеться з чільними представниками Католицької Церкви в Німеччині, керівниками благодійних організацій «Реновабіс», «Церква в потребі», «Карітас Німеччини», відслужить Архиєрейські Літургії в парафіях УГКЦ в Мюнхені, Франкфурті та Берліні.

Після прильоту в приміщенні Апостольського екзархату УГКЦ у Німеччині та Скандинавії дорогого гостя хлібом і сіллю привітали Владика Петро (Крик), Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, і сестри служебниці. Відтак Блаженніший Святослав вирушив до місцевості Альтетинґ – найбільшого в німецькомовному просторі Богородичного паломницького місця.

«Ще на початку XVI століття в Альтетинґу почав збиратися баварський народ на поклін до Богородиці. Упродовж століть тут вимолювали ласки мільйони людей, про що свідчать таблиці з написами про чудодійні зцілення, які відбулися за посередництвом Пресвятої Богородиці. Серед багатьох таких таблиць є одна, на якій рідною мовою українці дякують Богородиці за те, що оберегла їх в часи лихоліть Другої світової війни», – для Департаменту інформації повідомив о. Іван Мачужак, канцлер Апостольського екзархату. Блаженніший Святослав перед цією таблицею помолився до Небесної Матері в намірі тих численних українців, «які, розкинуті по всій Європі, зберігають у своїх серцях пам’ять про Батьківщину і Церкву».

Після цього Глава УГКЦ ознайомився з історією та музеєм відпустового місця в Альтетинґу. Владика Шрамль, Єпарх римо-католицької єпархії Пассау, на території якої знаходиться це пaломницьке місто, запросив Блаженнішого Святослава «відвідaти це багате на Божі ласки місце ще раз рaзом із українськими паломниками і помолитися тут спільно з німецькими прочанами за обидва наші народи».

У рамках свого візиту Предстоятель Церкви зустрівся з Йоахимом кардиналом Майснером, Архиєпископом Кельна. У розмові кардинал Майснер подякував Блаженнішому Святославу і через нього всій Українській Греко-Католицькій Церкві, яка «своїми стражданнями свідчила про єдину нероздільну Христову Церкву і кров’ю мучеників поставила печать вірності рідній православній вірі та Католицькій Церкві». У дуже доброзичливій і приязній атмосфері згадував Архиєпископ Кельна про попередників Блаженнішого Святослава, яких він знав особисто і дуже цінує за їхнє справжнє свідчення віри.

А Глава УГКЦ подякував кардиналові та всім тим, хто допомагав і допомагає УГКЦ, щоб вона могла розвиватися. Це співрозмовники окреслили як «обмін дарами». «Ділитися –  не вираховувати, ділитися – це дарувати. Там, де досконалий дар – там нема очікування, а лише сама вдячність. Дарувати і бути обдарованими», – розвивали свої міркування співрозмовники.

Блаженніший Святослав подякував, що, на всупереч принципу, який Архиєпископ Майснер описав німецьким прислів’ям: чий хліб їж, того пісню співаєш, – Греко-Католицька Церква в Україні з допомогою благодійників (без підтримки політиків чи держави) старається бути Божим інструментом під час будівництва нового українського суспільства.

У неділю, 12 лютого 2012 року, Глава УГКЦ очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному соборі Апостольського екзархату в Мюнхені. «У цьому храмі в часи переслідування УГКЦ в Україні збиралися наші батьки і всі ми на молитву за відродження і визволення нашої Церкви і Вітчизни. Сьогодні ми разом з Блаженнішим Святославом подякували Богу за дар нашої волі», – зазначають представники організаційного комітету візиту Предстоятеля УГКЦ до Німеччини.

У наступні дні візиту, зокрема 15 лютого, Блаженніший Святослав очолить Архиєрейську Божественну Літургію в парафії Святого Климентія в Франкфурті, а 18 лютого – в парафії Святого Миколая в Берліні.

Департамент інформації УГКЦ

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.