Акція проти побудови в’язниці для дельфінів в Київському зоопарку

15 березня, четвер, 11:00, Київ , КМДА, вул. Хрещатик, 36

PREVENT WITH US A SECOND DOLPHINARIUM IN KIEV / UKRAINE!

The zoo in Kiev / Ukraine plans to build a new dolphinarium! This would be the second Dolphinarium in Kiev!

До числа тварин, які страждають в київському зоопарку, влада планує додати дельфінів. Депутати постійної комісії Київради з питань власності (голова – представник Партії регіонів та власник мережі магазинів модного одягу ARGO Володимир Дейнега) затвердили рішення про побудову в зоопарку дельфінарію.

15 березня це питання розглядатиме на своїй сесії Київрада.

Екологи та небайдужі громадяни виступають категорично проти побудови в зоопарку вже другої в столиці в’язниці для дельфінів. Наші аргументи такі:

1. Ще до потрапляння до дельфінаріїв при відлові тварини переживають сильний стрес, розбивається зграя, поєднана міцними сімейними зв’язками. Далі тварини мають перенести процес транспортування. Шанси вижити при вилові і перевезенні – 50%.

2. В природі дельфіни протягом доби долають до 160 км та пірнають на глибину до 200 метрів. Жоден дельфінарій не здатен забезпечити їм таку можливість. І це не говорячи про пересувні дельфінарії та ємкості, в яких перевозять дельфінів.

3. Сонарні хвилі тварин відбиваються від плоских стін басейну, створюючи ефект багаторазового відлуння, який спричинює дискомфорт для органів відчуття дельфінів, через що вони практично не спілкуються та поступово втрачають слух. Черех хлоровану воду дельфіни втрачають і зір.

4. Середній вік дельфінів, яких утримують у неволі, зменшується в 5-6 разів: в неволі афаліна живе в середньому 3-5 років, в природі – до 25-30 років.

Ми вважаємо бізнес на дельфінах не лише негуманним, але й незаконним. Адже в Україні діє мораторій на вилов дельфінів. Тому в’язні дельфінарїв потрапляють туди здебільшого з чорного ринку, де життя одного дельфіна оцінюється в 25 тисяч доларів.

У 2007 році Київський зоопарк виключили з Європейської асоціації зоопарків і акваріумів (EAZA) із-за ряду порушень, неналежних умов утримання тварин, і недотримання правив ассоціації. Тому наміри побудувати тут дельфінарій виглядають особливо цинічно та загрозливо.

Наші вимоги:

1. До Київради: відхилити рішення постійної комісії Київради з питань власності про побудову дельфінарію в Київському зоопарку.

2. До Міністерства екології та Генеральної прокуратури України: перевірити законність діяльності та умови утримання тварин інших дельфінарієв в Україні.

3. До Київради та Міністерства екології: зупинити функціонування вже існуючого дельфінарію НЕМО за адресою проспект Глушкова, 9, де наразі утримують чотирьох дельфінів та трьох морських котиків. Перевезти дельфінів та морських котиків в державні океанаріуми на узбережжі Чорного моря.

4. До Міністерства екології: створити реабілітаційний центр для дельфінів.

В столиці України вже діє дельфінарій “Немо”, який знаходиться на відстані 430 км від Чорного моря, має глибину 4,5 метри, діаметр 20 метрів, в штучній солоній воді утримуються 4 дельфіни, поряд з його будівлею проходить траса, по якій за день проїжджають тисячи машин, а під землею прокладають нову гілку метро.

Приходь 15 березня до будівлі КМДА! Не дамо жадібним ділкам збудувати ще одну тюрму для дельфінів, розумних істот, яким вчені пропонують надати ті ж права на життя, що мають люди!

Детальнішу інформацію ви можете знайти за цими посиланнями http://www.delfinariy.info/
http://life.pravda.com.ua/society/2011/11/7/88925/
http://life.pravda.com.ua/society/2012/02/24/96779/

http://fakty.ua/145550-vse-rabotayucshie-segodnya-v-ukraine-delfinarii-nezakonny
http://www.ecoport.org.ua/news/?pid=26011

Подія у Фейсбуці – ТУТ

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут